Zavrieť

Porady

vyúčtovanie bytu kvôli presťahovaniu

dobrý deň prajem, sťahujeme sa a zaujímalo by ma, či je bytový podnik povinný spracovať mi vyúčtovanie s platnosťou presťahovania, alebo mi ho môže spracovať až koncom roka ako spracováva ročné vyúčtovania? Niekde dom čítala, že je povinný hneď * teraz to ale neviem nájsť, bytový podnik mi odpísal, že mi ho spracuje až koncom roka. Aké mám teda práva? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Bytový podnik, ak je správca domu má povinnosť rozpočítať ročné náklady na jednotlivé byty. A to sa dá len po skončení uzavretí roka. Do 31.5. nasledujúceho roka musí doručiť vlastníkom bytov ročné vyúčtovanie.

    Správca je povinný najneskôr do 31. mája nasledujúceho roka predložiť vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome správu o svojej činnosti za predchádzajúci rok týkajúcej sa domu, najmä o finančnom hospodárení domu, o stave spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, ako aj o iných významných skutočnostiach, ktoré súvisia so správou domu. Zároveň je povinný vykonať vyúčtovanie použitia fondu prevádzky, údržby a opráv, úhrad za plnenia rozúčtované na jednotlivé byty a nebytové priestory v dome.

    Ak je v dome SVB

    Spoločenstvo je povinné najneskôr do 31. mája nasledujúceho roka predložiť vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome správu o svojej činnosti za predchádzajúci rok týkajúcej sa domu, najmä o finančnom hospodárení domu, o stave spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, ako aj o iných významných skutočnostiach, ktoré súvisia so správou domu. Zároveň je povinné vykonať vyúčtovanie použitia fondu prevádzky, údržby a opráv, úhrad za plnenia rozúčtované na jednotlivé byty a nebytové priestory v dome.

    Keď zistíš kde si to čítala, napíš.

    Že musí niečo, čo sa nedá, lebo nie sú kompletné údaje, údaje za celý rok o dome.
    sito Zaujímavé, táto nová porada. V notifikáciach mám, že je tu odkaz. A tu je, nič, .....

    Čo tá porada všetko ne, od halí ...
    sito Že, spoločenstvo je aj štatutár, predseda. Aj rada. Aj zhromaždenie. Štatutar predsa nie je bohom, čí?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie je povinny hned, ale naklady na byt musi rozpocitat na 2 casti, jednu cast tebe, druhu novemu majitelovi, k mesiacu, kedy ste byt previedli.
    Na vyuctovanie si ale pockas do maja buduceho roka.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sito ivka, zaujímavé bude rozpočítanie, vyúčtovanie, ak náhodou nenechali správcovi, medzi údaje v roku o užívaní bytu jednotlivými vlastníkmi bez ktorých sa nedá objektívne vypočítať podiel na nákladoch na jednotlivých vlastníkov užívajúcich byt v priebehu, počas roka.
    ivka70 To uz si snad musia ustriehnut sami, nie?
    sito Áno! Ale, niekedy nie. Ale, správca by mal vedieť o tom sťahovaní, mal by trvať na tom, tiež.
      zbaliť

    vyúčtovanie bytu kvôli presťahovaniu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.