Zavrieť

Porady

kam zaradiť do mzdového listu zamestnanca vrátené odvody SP a ZP

prišiel nám prvý príspevok na odvody z UP,teraz to treba vrátiť časť zamestnancovi. a časť ostáva zamestanáv. ,ako postupovať.spolu vrátili 158,.....
je to rátané z min.mzdy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Asi si celkom nepochopila dotáciu z UP. Dotáciu dostáva zamestnávateľ, nikdy nie zamestnanec. Takže na mzdový list zabudni. Úplne všetko účtuješ tak, ako keby si žiadnu dotáciu za zamestnanca vôbec nedostávala. Iba keď dostaneš platbu z UP, ako zmluvne prisľúbené vrátené % z CCP, alebo z odvodov, tak to zaúčtuješ do ostatných príjmov - výnosov. To je úplne celý problém.
    mariana97 čiže zamestnancovi budem ďalej platiť min.mzdu podľa zmluvy a vrátený príspevok na odvody z UP sa ho nijak nebude týkať,ja ho po prijatí na BU zaúčtujem do príjmov JU.ospravedlňujem sa za blbé otázky-učím sa

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    si si istá? lebo ja som doteraz bola v tom, že príspevok je na náklady zam-ľa, teda v sume na 524, zam-ec svoj príjem dostáva, jemu nič zo mzdy nebudeš vracať, nie je dôvod, aby si mu vracala odvody.
    mariana97 tak to by bolo super,žiadne komplikácie a v JU sa to zúčtuje kde?

    kam zaradiť do mzdového listu zamestnanca vrátené odvody SP a ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.