Zavrieť

Porady

Zásoby-po 15.12-JÚ

Zdravím,
potrebovala by som si overiť info, či zásoby nakúpené po 15.12.v jednoduchom účtovníctve patria do nákladov.(Asi nie.) Tak to niekedy bolo, nikde na porade som nič nenašla, kde by to bolo spomínané. Jedná sa o zeleninára. Bolo to v metod.pokynoch, ale dávno som to neriešila.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    KON-EKON
    Zdravím,
    potrebovala by som si overiť info, či zásoby nakúpené po 15.12.v jednoduchom účtovníctve patria do nákladov.(Asi nie.) Tak to niekedy bolo, nikde na porade som nič nenašla, kde by to bolo spomínané. Jedná sa o zeleninára. Bolo to v metod.pokynoch, ale dávno som to neriešila.
    Ďakujem.
    To už je minulosťou. Výdavkom je nákup do 31.12.2005.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a súčasne strašne dávno také niečo ani neplatí. Zásoby nakúpené a zaplatené do 31.12. sú výdavkom OZD.

    KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

    KON-EKON
    Ďakujem Vám obom, v podvojnom je to jasné, ale v jednoduchom som mala kontrolu, kde mi to neuznali na DÚ len do 15.12. ako výdavok. Vrelé vďaka....

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    KON-EKON
    Ďakujem Vám obom, v podvojnom je to jasné, ale v jednoduchom som mala kontrolu, kde mi to neuznali na DÚ len do 15.12. ako výdavok. Vrelé vďaka....
    Prosím Ťa, dopíš za aký rok tá daňová kontrola bola, lebo týmto môžeš kopu ľudí zbytočne vyplašiť.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lida
    Zitka, nepredbiehaj sa.
    Lidka sorry , ja som bola dnes celkovo od rána naštartovaná , tak som Ťa predbehla .

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    KON-EKON
    Ďakujem Vám obom, v podvojnom je to jasné, ale v jednoduchom som mala kontrolu, kde mi to neuznali na DÚ len do 15.12. ako výdavok. Vrelé vďaka....

    KON-EKON je offline (nepripojený) KON-EKON

    KON-EKON
    Johanka, sorry, nebola som na nete, teraz som si všimla otázku, bolo to za rok 2003 v 2005. Bola to firma so stavebnými zásobami. Nedali to do nedokončenej výroby majitelia firmy a DÚ nákup po 15.12.neuznal výdavky.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    KON-EKON
    Johanka, sorry, nebola som na nete, teraz som si všimla otázku, bolo to za rok 2003 v 2005. Bola to firma so stavebnými zásobami. Nedali to do nedokončenej výroby majitelia firmy a DÚ nákup po 15.12.neuznal výdavky.
    A stavebná firma prečo nemôže mať zásoby? Nerozumiem dobre príspevku. Môže to niekto vysvetliť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.