Zavrieť

Porady

aký dátum použiť?

- vystavená zál.fa. 28.06. ale zaplatila som až 01.07.,
- následne mi poslali ostrú fa. kde uviedli dátum daň.pov. 28.06.
- ktorý dátum mám požiť pri DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Od vstupu do EÚ sa nepoužíva dátum zdaniteľného plnenia, ale dátum vzniku daňovej povinnosti. Ten je pri platbe vopred určený v § 19, ods. 4, ZoDPH :
    (4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.
    Z toho vyplýva, že daňová povinnosť nemohla vzniknúť skôr, než dodávateľ dostal buď platbu, alebo dodal tovar. Odpočet DPH z platby vopred si nemôžeš uplatniť skôr, než vznikla u dodávateľa daňová povinnosť. A tá nemohla vzniknúť skôr, než 1.7. Určite neuplatni odpočet zo zálohy za jún, ale za júl.
    Maxinka Ďakujem...aj som si myslela že to bude 07 mesiac ale radšej si dám poradiť

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Zle vystavili ostrú fa. Mali dať dátum, keď prijali platbu a to je niekedy od 1.7.. Potom by si nemala problém uplatniť si ju vtedy, keď sa má uplatniť.
    a_je_to … no … dátumy sú podľa § 74, ods. 1, písm. d + e ZoDPH povinným údajom faktúry … a lehoty podľa § 73, aj kurzy plynú tiež podľa týchto dátumov. Ťažko byť bez dátumu “šťastný” …
    marjankaj Ja dátumy zvyknem uvádzať, nie používať.

    Podobne ako na WC býva nápis. "Použite kefu". Ale toaletný papier je rozhodne lepší.

    aký dátum použiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.