Zavrieť

Porady

Výpis DP k dani z príjmov FO za rok 2005

Prosím o radu, ako spravne vypísať riadok 2 Výpisu, kde sa uvádzajú výdavky a príjmy z riadku 2 tabulky č.1, DP-FO za rok 2005.
Ja som FO-SZČO účtujúca v Podvojnom účtovníctve a začínam vypisovať DP-FO až riadkom 38.
Treba vypisovať aj riadok 2 vo výpise a ak áno, čo tam uviesť ako príjem a výdavok.
Ďakujem a čakám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Daduľa
    Prosím o radu, ako spravne vypísať riadok 2 Výpisu, kde sa uvádzajú výdavky a príjmy z riadku 2 tabulky č.1, DP-FO za rok 2005.
    Ja som FO-SZČO účtujúca v Podvojnom účtovníctve a začínam vypisovať DP-FO až riadkom 38.
    Treba vypisovať aj riadok 2 vo výpise a ak áno, čo tam uviesť ako príjem a výdavok.
    Ďakujem a čakám.
    Podľa poučenia o vyplnení daňovník účtujúci v podvojnom účtovníctve vyplňa iba riadky 38 až 43, čiže do riadku 38 uvedie hospodársky výsledok z účtovníctva ak má zisk, ak stratu tak do riadku 39. V riadkoch 40 a 41 upraví o pripočítateľné a odpočítateľné položky, ktoré upresní v oddiely XIII.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Daduľa sa pýtala na výpis z daňvého priznania, ktorý zaujíma aj mňa, nie na daňové priznanie.

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Ďakujem, to my je jasné, nomna by zaujímal postu pri vypisovaní Výpisu , ktorý sa zasiela do SP a ZP, na posúdenie platieb na rok 2006.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Daduľa tento rok už do ZP nebudeme posielať výpis z daňového priznania.

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Trošku sme odbočili od mojej otázky, ked účtujm v PU, vypisujem aj riadok 2 výpisu k DP FO za rok 2005. Ak áno, aký údaj tam napísať, keď neúčtujem o príjmoch a výdavkoch, ale o výnosoch a nákladoch a rozdiel je HV.
    Prosím, ak má niekto skúsenosť.
    Čakám.

    kristina11 je offline (nepripojený) kristina11

    kristina11
    Daduľa,

    moja skúsenosť je takáto(už som o nej v niektorej téme písala). Už 5 rokov účtujem SZČO v PÚ. Prvé dva roky som vypĺňala DP podľa poučenia, t.j. žiadne príjmy a výdavky až hospodársky výsledok.Pani z DÚ mi vždy zavolala (dokonca ma zastihla aj v pôrodnici), že mám DP vyplnené nesprávne. Keď som sa odvolala na postup vypĺňania DP, tak spravila také že fááákt to tam je tak napísané. Výsledkom toho je to, že ona chce mať aj tak vypísané príjmy aj výdavky(výnosy aj náklady)....takže jej ich mám nadiktovať a ona si ich dopíše. Tak jej teraz vypisujem aj riadok príjmy aj výdavky....a je spokojná.
    Do výpisu z DP pre účely poisťovní som vždy písala aj náklady aj výnosy do riadku 2. Zatiaľ s tým nikdy nemali problémy.

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Ďakujem, a este ta poprosím, ked vypisujem Suvahu a Vzs, začiarkujem, len zostavenú účtovnú uzávierku x riadnu x zostavenú
    Prosím Ta a nezačiarkujem aj schválenú, lebo nemáme povinnsť, nemylim sa??
    A dátum zostavenie davam 31.12.2005 a schválené dátum nechám prázdnu kolónku??
    Prosím Ta budem cakat.
    Este raz dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.