Zavrieť

Porady

Má SZČO nárok na invalidný dôchodok ?

Som SZČO a v roku 2006 som mala úraz , spadla som tak nešťastne , že som si rozbila obe kolená,tak že ich bolo treba ošetriť operačne , povyberať úlomky a sceliť hlavne patelu-jabĺčko , ktoré som mala na jednom kolene zlomené.Operácie som podstúpila v roku 2006,2007,2008,2010 a 2012 , to už bola výmena kolena aj pately na pravom kolene. Volá sa to trvalá endoprotéza. Po každej operácii som sa postavila na nohy , odchodila si na barlách , cvičila a snažila sa vrátiť do práce no pri poslednej operácii som mala komplikácie, dostala som zápal žíl a ešte teraz po roku mám veľké bolesti , protéza nebude nikdy taká ako svoje koleno. Tak som sa rozhodla , že požiadam o invalidný dôchodok . Čuduj sa svete , mám odpracovaných 30 rokov a posudkový lekár mi povedal hneď , že nemám nárok s mojou diagnózou , choré kolená nie sú dôvodom na invalidný dôchodok a hneď mi aj pripomenul , že sa mám odvolať,Tak som sa aj odvolala , no pani na krajskej pobočke SP bola ešte múdrejšia , a povedala , že kedˇ som ú č t o v n í c k a , nemám nárok na invalidný dôchodok lebo môžem pracovať aj doma. Moja diagnóza , nie je dôvodom na invaliditu , keď má účtovníčka choré kolená , po tých rokoch odchodených na barlách aj chrbticu - nemusí ísť na invalidný , môže pracovať doma a Ďalej platiť štátu odvody z toho mála , čo sa jej takto obmedzujúco podarí zarobiť . Platiť povinne na invalidné poistenie do SP.Táto otázka by mohla byť aj pre pána Mihála , či štát musí šetriť aj na mrzákoch
Naposledy upravil salsa : 18.07.13 at 04:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Pozri prílohu č. 4 zák o SP (percentuálna miera poklesu zárobkovej činnosti) ... http://www.zakonypreludi.sk/file/dat...108z310p01.pdf
    plus samozrejme - zákon, hlavne ustanovenia o ID.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    To je čo za jednanie ? Je pravdou,že aj mne povedali,že keby dávali do invalidného dôchodku ľudí s osteoartrózou,tak by polovica Slovenska bola na ID.Normálne si podaj žiadosť,nereaguj na tieto hlúpe reči.ID je o poškodení zdravia,nie o tom kde môžeš alebo nemôžeš pracovať.Tu si rozklikni Prílohu č. 4 Zákona o soc.poistení 461/2003 Z.z.Sú tam uvedené %,ako sa posudzuje postihnutie (Choroby pohybového ústrojenstva):
    http://www.socpoist.sk/legislativa/552s

    Má SZČO nárok na invalidný dôchodok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.