Zavrieť

Porady

počítanie odvodu dph pri oneskorenej registrácii

daňovník dosiahol v 12/2012 obrat pre povinnú registráciu k dph, žiadosť o registráciu sme mali podať do 20.1.2013,ale podali sme ju až 23.4.2013, dostal miernú pokutu (to sme ju čakali), ale moja otázka znie: od akého dátum mám z tržieb odviesť daň na výstupe? meno to výchádza odo dňa podania žiadosti na registráciu.ako počítať dph na výstupe za obdobie, za ktoré som mal byť plátcom dph(mal som tržby cca 100,- €,je to cena s dph????Ďakujem za odpovede, značka súrne........
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    K celému problému si preštuduj §55/3, 69/13 a 78/9, ZoDPH, tam nájdeš všetko. Kým to neprečítaš, tak nič nerob. Vzniklo Ti jedno zdaňovacie obdobie, od 21.2.2013, do dňa registrácie pre DPH. Za toto obdobie musíš priznať a zaplatiť daň do 22.6.2013. Z tržby 100 Eur zaplatíš DPH 16,66 Eur, zostávajúcich 83,34 je základ dane. Ak si v tom období niečo aj nakúpil za 100, tak si z toho môžeš odpočítať 16,66 DPH, zbytok sú náklady. Ale pozor ... lebo do zdanenia nejdú tržby, ale dodávky v tomto období. Ak tých 100 bola tržba za faktúru, ktorej tovar bol dodaný pred 21.2.2013, tak do priznania nedávaš. Ale ak si 22.2.13 dodal niečo na faktúru a ešte ju nemáš uhradenú, tak do priznania ide. Rovnako je to aj s odpočtom u nákupov. Nerozhoduje deň zaplatenia, ale deň dodania.
    maratonec ešte sa chcem spýtať, ako to je so zásobami pred registráciou, urobil som inventúru zásob (mám ju v predajnej cene, za ktorú ten tovar predávam), ako si ale uplatniť daň na vstupe z týchto zásob???????
    maratonec nikto nevie poradiť?????

    počítanie odvodu dph pri oneskorenej registrácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.