Zavrieť

Porady

Dovoz tovaru z Ciny do 150 €

Dobry den,

strucne popisem situaciu, ktoru prave riesim. Jedna sa o s.r.o. - platca DPH
1. v maji sme objednali material z Ciny, uhradili na zaklade proforma faktury
2. material dorazil v juni, bez zadrzania na colnici (prilozena faktura bola samozrejme s nizsou hodnotou, ako bola skutocna - 155USD...)
3. po vyziadani nam mailom poslali fakturu so spravnou cenou

Otazka znie, ak to chce mat s.r.o. v nakladoch (ide o spotrebny material), ako postupovat? Hlavne co s DPH? Citam si tu okolo toho, ale netrufam si to poriesit sama...Viete mi pomoct?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Pre dovoz platí § 12 a § 69/8 ZoDPH. Ak to chceš mať legalizované, musíš s tým ísť na vnútrozemskú colnicu a vybaviť faktúru na colný dlh, kde bude aj DPH. Budeš mať k tomu dve faktúry. Jednu na tovar 504/321 a druhú na colný dlh 504+343/379. DPH asi nebude zodpovedať tovarovej faktúre, lebo do základu započítajú aj tabuľkové náklady na prepravu, a možno aj nejaké clo.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    srska to druhé sa volá "výmer platieb" je to príloha rozhodnutia v colnom konaní. jedna z posledných koloniek je "celková suma podľa druhu platieb za colné vyhlásenie" + napr. a00 - clo na priemyselné výrobky ....... xy eur, b00 - dph ...... xy eur
    majenka1 dakujem za odpoved uz to riesim s colnym uradom
    majenka1 Ahojte, do buducna, ak by sa niekto stretol s podobnou situaciou, vyriesila som to ziadostou o dovyrubenie colneho dlhu, ktoru som osobne dorucila na colny urad spolu s dokladmi (faktura od dodavatela, zauctovana prijata faktura, doklad o uhrade, prepravny list) a dnes mi bolo dorucene postou rozhodnutie o vyrubeni rozdielu DPH, ktoru mam do 10 dni zaplatit. Cize cez ID doklad si zauctujem 343/379, uhradim a do danoveho priznania k DPH mi to vstupi az v 08/2013 na zaklade doruceneho rozhodnutia a zaplateni DPH.
      zbaliť

    Dovoz tovaru z Ciny do 150 €

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.