Zavrieť

Porady

Refakturácia služby z EU

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať na refakturáciu kulturnej akcie,ktorá sa konala v Čechách a ja ju chcem refakturovať do Maďarska.My aj v Maďarsku sú platci DPH.Či mám faktúru vystaviť s DPH alebo bez DPH a aký text mám napísať na faktúru.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Refakturácia ? To znamená, že Čech vám fakturoval kultúrnu akciu a vy ju chcete refakturovať Maďarovi ? Boli ste sprostredkovateľom kultúrnej akcie ? A ako vám ju fakturoval Čech ? Očakávam, že bez DPH. Odpoveď musíš hľadať najprv v § 15 a následne v § 16/3. Ten rozlišuje dodanie akcie a súvisiace služby. Dodanie akcie je podľa prvej vety, teda pre platiteľa DPH bez DPH. Lebo pre platiteľa DPH platí prvá veta § 16/3 a náväzne § 15/1. Sprostredkovanie akcie - ak ho možno považovať za súvisiacu službu je potom podľa druhej vety § 16/3, aj pre platiteľa s DPH, ale s českou. Teda na sprostredkovanie takej služby v ČR musí mať Slovák registráciu pre českú DPH. Lebo nemá na koho preniesť svoju slovenskú daňovú povinnosť s miestom dodania v ČR. Toľko zákon k Tvojmu opisu prípadu. Prečítaj to a porovnaj so svojím upresneným zadaním. Na DPH zo súvisiacich služieb mali právo Česi. Ale ak sa doposiaľ neozvali, kašli na to a vyfakturuj tak ako by akciu robila vaša firma, teda bez DPH. Do faktúry sa píše že služba podlieha zdaneniu u príjemcu. Ale ako sa to píše po maďarsky ... to Ti veru neviem.

    Refakturácia služby z EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.