Zavrieť

Porady

Ako postupovať, keď manžel zabudol podať DU nulove prehlady za rok 2011 a 2012 hlásenie za rok 2011 a 2012? podať ho teraz dodatočne?

Prihláseného zamestnanca ma iba mňa a ja nepoberám žiadnu mzdu.Aké su za to pokuty, sankcie? dik
Ma povinnost viest za mňa aj mzdove listy? kedže mi nevyplaca žiadnu mzdu?
ďakujem za každu radu...
Naposledy upravil mango28 : 29.07.13 at 15:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    V prípade, ak žiadna mzda nebola zúčtovaná, ani vyplatená, manžel, ako zamestnávateľ, nebol povinný podávať "nulové" prehľady ani hlásenie.
    Pre rok 2011 - §39, odst. 11
    Pre rok 2012 - §39, odst. 12
    Túto povinnosť by mal len v prípade, ak by ho na to DÚ vyzval.
    Ak žiadne mzdy neboli vyplácané, nie je ani povinnosť viesť mzdové listy - nemali by obsahovú náplň.
    mango28 ahoj, bola som na materskej. teraz ma dcerka 5rokov a som vedena ako celodenna starosltivost o dieta. bez prijmu.

    JanoL je offline (nepripojený) JanoL

    JanoL
    Bolo by záhodno zistiť u správcu dane, či nie je zamestnávateľovi zrušená registrácia platiteľa dane zo závislej činnosti, prípadne toto doriešiť a neposielať hneď nulové prehľady a hlásenia.
    Nejaké vzory, pokyny a príklady aj tu:
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov..._par39_dzp.pdf

    Ufff je teplo....

    Jano
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mango28 Ďakujem, za odpoveď. Ešte ma zaujíma, či je povinný robiť aj mzdové listy. Práve v piatok nás doma navštivili pracovničky zo zadravotnaj poistovni. Prišli urobiť kontrolu výkazov a chcu vidieť mzdové listy.. Manžel je registrovaný aj v zdravotnej poisťovni ako zamestnavateľ a ja jeho jeden zamestnanec bez prijmu, a podáva nulove výkazy.
    JanoL No, v rodičovských otázkach nie som doma. Treba požiadať uja Googlovie. A treba kuken aj Zákon o zdravotnom poistení 580/2004 napr §11, kto má za teba platiť.
    Jano
    mango28 teraz plati za mna štat, ale neviem či ma povinnost viest za mňa mzdove listy. kedže mi nedáva žiadnu vyplatu.
    mango28 a toto som našla na nete....to plati?
    Pre zhrnutie môžeme povedať, že Prehľad ... podáva zamestnávateľ vtedy, ak v príslušnom kalendárnom štvrťroku vyplácal príjmy zo závislej činnosti, aj keď preddavky na daň boli nulové (napr. v prípade, že zamestnanec po odpočítaní poistného a nezdaniteľnej časti neplatí daň) alebo ak vyplácal len príjmy, ktoré boli zdanené zrážkovou daňou. Prehľad zamestnávateľ nemusí podať, ak v príslušnom kalendárnom štvrťroku nevyplácal žiadne odmeny zo závislej činnosti.
      zbaliť

    Ako postupovať, keď manžel zabudol podať DU nulove prehlady za rok 2011 a 2012 hlásenie za rok 2011 a 2012? podať ho teraz dodatočne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.