Zavrieť

Porady

daňové priznanie A - ešte raz

Prosím o poradu :
Dcéra pracovala časť roka v Anglicku a časť roka na Slovensku. Myslím, že v daňovom priznaní mi bolo jasné až po riadok 45 v VI. oddiele :Výpočet dane po vyňatí príjmov zo zdrojov v zahraničí : úhrn vyňatých príjmov (základov dane) : ide o úhrn príjmov zo zahraničia ?
Prosím, kto máte skúsenosti, pomôžte.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skvarki je offline (nepripojený) skvarki

    skvarki
    Na r. 45 napises tie prijmy co mala z Anglicka. Dalej pocitas dan uz len z príjmov ktore mala v SR. Z Anglickom sa pouziva metoda vynatia prijmov tak ta riadky 48-52 nezaujimaju.

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    Ďakujem za pomoc, bolo to pre mňa dosť dôležité, nakoľko som sa už raz dotazovala a nikto neodpovedal.

    Pekný deň

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    Mám otázočku, keď posielam daňové priznanie A-poštov - doporučene, mám tam priložiť aj potvrdenie o podaní a zašlú ho späť na adresu dotyčného, alebo nie?
    Aké máte skúsenosti

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Potvrdenie o podaní nemusíš prikladať, naspäť by Ti ho aj tak neposlali. Slúži iba na osobné odovzdávanie.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    V tomto prípade tvojim potvrdením o podaní DP je predsa podací lístok z pošty.

    daňové priznanie A - ešte raz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.