Zavrieť

Porady

Odpis automobilu

Zdravíčko. Len taká malá otázka.´Som FO, účtujem v JU. V minulom roku som kúpil v hotovosti automobil za 400000, prihlásil do podnikania 1.12.2005. Zaradil som ho do 1 sk. , rovnomerné odpisovanie, účt. program mi vyočítal odpis 1/4 z kúpnej ceny. Je to správne ? Nemá sa to počítať na mesiace ?

Díky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    v JÚ platí len ročný odpis a to daňový, v PÚ sa účtujú mesačné - účtovné a daňové odpisy asi v tomto si to mýliš. tvoj program sa nepomýlil, máš to správne.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    nie, nepočítaj na mesiace je to správne. za rok, kedy si auto kúpil ti patrí celoročný odpis.
    Daň z príjmov §22 odst.8. podľ postupov účtovania.

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    V JU sa účtovné odpisy neúčtujú v peňažnom denníku. Mal by si ich evidovať na Invent. karte a majú len informatívny charakter.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Ahojte

    1.Auto obstarané 31.12.2007 - ojazdené na značkách, to jest je splnená podmienka obstaranie majetku (splnené funkčné atd vlastnosti a osobitné predpisy) - zaradím ho 31.12.2007 alebo ho zaradím až pridelia mne evidenčné značky na polícii na moje meno(meno firmy) - dôležité pre určenie odpisov

    2. daň z motorových vozdiel - platím v čase keď mi pridelia evidenčné čísla to jest ak mi ich pridelia 5.1.2008 potom moja daňová povinnosť vzniká dňom 5.1.2008 - to jest dňa 31.12.2007 ma nič netrápi a nie som povinný platiť cestnú daň alebo ano?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.