Zavrieť

Porady

Potrebuje účtovníčka registračnú pokladňu?

Zdravim, prosim , vie mi niekto spravne opdovedat na moju otazku? Pise sa tu o RP vela, ale nikde som nenasla, ci aj učtovnícka potrebuje RP?Robím JU ako SZCO samozrejme. Ak som spravne pochopila, zakon, tak učtovnik /služby / ,nepotrebuje RP ale pre istotu sa pytam. Takže musia mi klienti posielat platbu za FA iba na účet, alebo možu mi zaplatit aj v hotovosti? Dakujem za radu . M
Naposledy upravil Dav : 29.07.13 at 11:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nepotrebuješ RP. Pri platbách za služby v hotovosti max.5000 € jeden vzťah.
    Maria Artimova Dakujem velmi pekne. Naozaj.Ja len zacinam, teda od januara robim JU a toto som sa snazila najst kade tade ale konktretne som nenasla. Tak vdaka. Maja ps.5000eur na jeden vztah rocne!!
    ?

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    Podľa zákona o ERP a jeho prílohy nepotrebuješ ERP pri výkone účtovných služieb. Klienti ti môžu platiť cash, pozor však na zákon o obmedzení platieb v hotovosti, max. 5tis.€, z jedného "právneho vzťahu".
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maria Artimova vdaka . Tak to sa zatial nemusim bat, ze by som tuto sumu presvihla D
    kremienok76 človek nikdy nevie
    Maria Artimova to ano, mozno jedneho dna...?
    Sarlotka Ja som vsak zakon o hot. platbach pochopila tak ze ak je zmluva na dobu neurcitu aj napr na 10 eur mesacne , je predpoklad, ze raz moze presiahnut sumu 5000 eur a preto nie je mozne vziat hotovost za mesacne poskytnutu sluzbu... resp. spisat zmluvu na dobu urcitu do hranice 5000 eur..
    Maria Artimova NOOO, tak to ma uz kompletne poplietlo Ale ja 5000 eur rocne od klienta nedostanem, to mam iste, tak potom ...????A keby hned aj /bodaj by!!!/ A co ak mi jednu FA uhradi na ucet ..inu v hotovosti...a ta hotovost rocne nepresiahne v nijakom pripade 5000eur????
    Tweety Vtedy je to OK, nemyslíš?
    Maria Artimova No ved prave ze mylsim .
      zbaliť

    Potrebuje účtovníčka registračnú pokladňu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.