Zavrieť

Porady

Splatka za registracnu pokladnu

V aprili som si zakupil registracnu pokladnu.Bola vystavena faktura na celu sume.Registracnu som ale zobral na splatky.Zaplatil som akontaciu a dalej som mesacne splacal splatkovy kalendar uz inej spolocnosti.Ako to mam vsetko zaviest do jednoducheho uctovnictva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    vhautodiely
    V aprili som si zakupil registracnu pokladnu.Bola vystavena faktura na celu sume.Registracnu som ale zobral na splatky.Zaplatil som akontaciu a dalej som mesacne splacal splatkovy kalendar uz inej spolocnosti.Ako to mam vsetko zaviest do jednoducheho uctovnictva.
    Predpokladám z Tvojej otázky , že nejde o klasický lízing , len bežný splátkový predaj napr, Qatro a podobné .

    Registračnú pokladnu ak ju máš vo výške do 30000 Sk zaeviduješ do DM , a jednotlivé splátky účtuješ do materiálu s evidencou DM. Je to výdavok ovplyvňujúci ZD v roku 2005 a ak prechádzaš so splátkami aj do roku 2006 , tak tie uhradené splátky v tomto roku zasa budú výdavkom OVZ roku 2006.

    Ak by bola R pokladňa nad 30 000 Sk , na základe dokladov fa a splátkového kalendára zaradíš do HM a odpisuješ . Vtedy do výdavkov cez uzávierkové operácie uplatníš príslušný ročný odpis a splátky účtuješ do výdavkov neovplyvňujúcich ZD .

    martaf je offline (nepripojený) martaf

    martaf
    dakujem aj mne toto vysvetlenie pomohlo, od novembra 2005 tiez mam na splátky (12 mesiacov) notebook s cenou vyššou ako 30000, tak ho odpisujem, ale čo s výdavkom cena za úver? je to v JU ovplyvňujúci alebo nie, v splátkovej zmluve nie je žiadny splátkový kalendár je tam uvedená len celá suma ako poplatok za úver a neviem, co s touto sumou kam ju v JU dať, ci ju dať rovno do réžie alebo ju mam nejako casovo rozlisit, vie mi prosim niekto poradit
    dakujem
    marta

    Splatka za registracnu pokladnu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.