Zavrieť

Porady

odvolanie z dovolenky

Zdravím Vás.
Od 1.8. mi začína plynúť schválená dovolenka do 9.8.2013. Pracujem v zdravotníctve. Kvôli nedostatku zamestnancov ma ale odvolali z dovolenky a 1.8.2013 mi zamestnávateľ určil prísť do nočnej služby. Chcem sa spýtať, keď mám nastúpiť do tejto služby, či mám právo si potom adekvátne aj predĺžiť čas dovolenky o ktorý som bol ukrátený- čiže o dva dni (nočná trvá od 18:OO až do nasledújúceho dňa do 6:00). A keď ma už ukrátil o dovolenku, mám nárok aj na nejaké finančné zvýhodnenie popri normálnemu ohodnoteniu, ktoré mám za klasickú 12 hodinovú nočnú službu? Ďakujem za odpoveď
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nárok na finančné zvýhodnenie z dôvodu "ukrátenia" o dovolenku nemáš. Máš nárok len na náhradu nákladov (ak ti nejaké vzniknú):

Zákonník práce
§ 112 Na začiatok
(1) Zamestnávateľ je povinný nahradiť zamestnancovi náklady, ktoré mu bez jeho zavinenia vznikli preto, že zamestnávateľ mu zmenil čerpanie dovolenky alebo ho odvolal z dovolenky.

Nemôžeš si ani sám od seba predĺžiť čerpanie dovolenky z 9.8.2013 na 11.8.2013. Čerpanie dovolenky určuje zamestnávateľ. Môžeš ho požiadať, aby ti ju predĺžil, možno s tým bude súhlasiť.
1 0
verona234 verona234

verona234 je offline (nepripojený) verona234

Ďakujem za odpoveď
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A ak by nesúhlasil s presunom termínu dovolenky, môžeš žiadať všetky náklady, ktoré sa vynaložili, alebo o ktoré sa prišlo - teda nielen za ubytovanie, poplatky sumu za dovolenku, ale aj za stravu, cestovné, prípadne za potrebné lekárske vyšetrenia a úkony - všetko, čo so zmarenou dovolenkou súviselo - a do posledného centa!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať