Zavrieť

Porady

Platenie dane pri prechode platcu DPH podľa §7 na platcu DPH podľa §4

Do 31.7. som bol platiteľ DPH podľa §7, od 1.8. som platiteľ DPH podľa §4 . Ako sa účtuje DPH pri predaji tovaru, za ktorý som už raz odviedol daň pri dovoze. Napríklad v júli som zo zahraničia kúpil tovar za 1000 €, odviedol som 200 € na DPH, v auguste ho predám za 1500 € a zas mám odviesť 20% to je 250 €.
Prosím poraďte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Podľa § 7 sa subjekt nestáva platiteľom DPH, je len registrovaný v zmysle zákona. Ak sa od 1.8.2013 stal platiteľom DPH má nárok na odpočítanie DPH viažúcej sa k zásobám k 31.7.2013.
    Naposledy upravil JankaO : 01.08.13 at 11:23

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    ... do 31.7.2013 si nebol platiteľom DPH, iba registrovaný pre daň. ČIže si platil DPH z nadobudnutého tovaru v EU a účtoval si ju na účet tovaru a materiálu, nie na 343. Rovnako si platil a účtoval DPH z dovozu. Ak ešte ku dňu registrácie podľa § 4 máš zásoby tovaru, za ktorý si zaplatil nejakú DPH, tak z inventúry tohto tovaru vypočítaš DPH a preúčtuješ ju spôsobom mínus tovar, plus DPH na vstupe. Túto DPH odpočítaš v prvom svojom priznaní platiteľa na riadku 29 ... od tej DPH čo priznáš na výstupe v riadku 04 priznania. Platiť budeš iba rozdiel DPH, teda tých Tvojich 50 Eur ... lebo to je pridaná hodnota Tvojho obchodu.
    Antonia Jendrišáková Ak vždy, Tvoje jednoduché a správne vysvetlenie !

    Platenie dane pri prechode platcu DPH podľa §7 na platcu DPH podľa §4

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.