Zavrieť

Porady

Je tento pes čistokrvný?

Boli dvaja psi obaja čistokrvný s PP , týto psi už mali spolu v minulosti šteniatka,tiež čistokrvné s PP.Ked sa ale týto istý psi spolu o pár rokov neskôr spária NECHCENE tak už niesu čistokrvný?Nejde mi oto či majú PP ale o čistotu rasy teda čistokrvnosť.
alaya -- ideš.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Martin1310
Boli dvaja psi obaja čistokrvný s PP , týto psi už mali spolu v minulosti šteniatka,tiež čistokrvné s PP.Ked sa ale týto istý psi spolu o pár rokov neskôr spária NECHCENE tak už niesu čistokrvný?Nejde mi oto či majú PP ale o čistotu rasi teda čistokrvnosť.
alaya -- ideš.
seš vúúúl a mimochodom rasa - rasy
0 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Už som to opravil a čo sa ti nezdá,snažím sa dodržovať etiku tak ako mi bolo doporučené.
a mimochodom kde mám odpoved.
Naposledy upravil Martin1310 : 01.08.13 at 22:38
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Martin1310
Už som to opravil a čo sa ti nezdá,snažím sa dodržovať etiku tak ako mi bolo doporučené.
a mimochodom kde mám odpoved.
Keď chceš odpoveď, tak si zaplať plateného poradcu. Tu sa radí dobrovoľne, tak tu nevyskakuj.
0 1
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

vygoogli si chovatelsky poriadok daneho plemena, malo by to tam byt uvedene
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Martin1310
Boli dvaja psi obaja čistokrvný s PP , týto psi už mali spolu v minulosti šteniatka,tiež čistokrvné s PP.Ked sa ale týto istý psi spolu o pár rokov neskôr spária NECHCENE tak už niesu čistokrvný?Nejde mi oto či majú PP ale o čistotu rasy teda čistokrvnosť.
alaya -- ideš.
Pri chove cistokrvnych psov platia urcite pravidla, ktore zastresuje medzinarodna organizacia FCI, pod ktorou su organizovane narodne organizacie v sucasnnosti uznanych ale aj neuznanych plemien..
Pre nakrytie fenky su potrebne urcite kroky, aby mohli byt psy uznane za cistokrvne..
1.uchovnena fenka
2.uchovneny kryci pes
3.vydanie krycieho povolenia poradcom chovu urciteho plemena, nakolko nie kazde krytie je z hladiska genetiky a dedicnosti, pribuznosti ziaduce.Krytie je kontrolovane, tak majitelom fenky ako aj majitelom psa.
Po narodeni steniat je im vydany rodokmen a psy su registrovani v plemennej kmihe. . Maju dokaz o tom, ze su to cistokrvne psy.

Nechcene krytie- ako dokazes, ze uchovnena sucka bola nakryta uchovnenym krycim psom s PP? ked to bolo nechcene kytie, bolo to nekontrolovane.
Ze sa na dane plemeno podoba? Moze, ale mohol okolo prebehnut iny pes a skocit si. Dokaz o tom nemas ziadny.

Odpoved som ti dala, pokladam to za vyriesene.
Naposledy upravil alaya1 : 02.08.13 at 11:26 Dôvod: farebne rozlisenie
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ani chovateľ nie som ...
Ba dokonca ani majiteľ psa nie ...( nie mojou vinou , písal som niekde inde dôvody )...

ALE vo všeobecnosti PLATÍ ...PRE KAŽDÉ PLEMENO :

Rozmnožovanie psov - uchovnenie

Podmienky pre zaradenie psa a sučky na plemenitbu Plemenný pes a plemenná sučka sú čistokrvné jedince, ktoré spĺňajú podmienky pre zaradenie na chov. Zaraďovanie na chov sa uskutočňuje na bonitáciách. Veková hranica. Minimálny vek psa malých plemene (do 35 cm výšky v kohútiku) pri použití na plemenitbu je 15 mesiacov, sučky 12 mesiacov.

Pes stredných plemien (do 50 cm v kohútiku) musí mať pri použití na plemenitbu 18 mesiacov, sučka 15 mesiacov, pes veľkých plemien (nad 50 cm výšky v kohútiku) 24 mesiacov a sučka 18 mesiacov. Chovná kondícia. Psy a sučky používané na plemenitbu musia byť v chovnej kondícii. Túto kondíciu charakterizuje výborný výživový stav.

Vo všetkých tkanivách a orgánoch musí byť určitá zásoba potrebných živín všetkých kategórií. Chovnú kondíciu dosiahneme kvalitným krmivom bohatým na bielkoviny, minerálne látky a vitamíny a dostatočným pohybom. Žiadajú sa aj pravidelné prehliadky u veterinára. Podmienkou je, aby plemenné psy boli ustajnené v priestranných kotercoch. Dôležité je každodenné ošetrovanie srsti a pravidelné odčervovanie.

Chovateľské záznamy
O jednotlivých pripusteniach plemenného psa vedie jeho majiteľ záznamy v knihe pripustení. Majiteľ plemenného psa môže odmietnuť zapustenie sučky, ak sa jej majiteľ nemôže preukázať platným pripúšťacím potvrdením. Nemusí svojim psom zapustiť ani sučku, ktorá je zjavne chorá. O jednotlivých vrhoch sučky sa vedú záznamy v knihe odchovu. Knihy o pripustení a odchove zasiela s preukazom o pôvode po preregistrácii správa hlavnej plemennej knihy. Pripúšťacie potvrdenie Východiskovým záznamom každej plemenárskej dokumentácie je správne vyplnené a podpísané pripúšťacie potvrdenie. Pravdivosť údajov zaručujú tri podpisy, a to podpis majiteľa plemenného psa, podpis majiteľ a plemennej sučky a podpis poradcu chovu. Po zapustení sučky sa doplní v pripúšťacom potvrdení dátum zapustenia a pripúšťacie potvrdenie sa pošle poradcovi chovu.

Výber rodičovských párov
Výber a získanie vhodného plemenníka rozhoduje o možnosti zvýšenia úrovne mláďat. Výber plemenníka je základným zveľaďovacím opatrením a akákoľvek ľahkovážnosť pri jeho výbere by mala dlhodobé nepriaznivé následky. Hlavným znakom cieľavedomého chovu psov je nahradenie prirodzeného výberu umelým, pri ktorom sa sučke v ruji pridelí najvhodnejší plemenník podľa chovateľského plánu a podľa užšej voľby chovateľa. Pred zamýšľaním nad zapustením sa treba s majiteľom vybraného plemenného psa dohodnúť na výške poplatku za pripustenie.

Príprava na zapustenie
Ak chce chovateľ sučku zapustiť, musí si vopred zabezpečiť:
1. registráciu sučky medzi plemenný materiál
2. priznanie chráneného názvu chovateľskej stanice
3. potvrdenie o pripustení od poradcu chovu, a to najmenej dva mesiace pred očakávanou rujou
4. priestranný koterec zabezpečený tak, aby sa k sučke nedostal cudzí pes (ani skokom, ani podhrabaním)
5. dostatok kvalitného krmiva

Plemenná kniha
Pre jednotlivé vedenie a riadenie chovu slúži chovateľský poriadok. Je záväzným pre všetkých chovateľov čistokrvných psov. Chovateľské zväzy ich vydávajú pre určité plemená psov patriacich do ich záujmovej sféry. Každý chovateľský zväz si vedie pre svoje plemená plemennú knihu. Pomocné plemenné knihy vedú pre vlastnú potrebu chovateľské kluby. Do plemennej knihy sa zapisujú šteňatá po takých rodičoch , ktorý sú už zapísaný v plemennej knihe. Vo výnimočných prípadoch sa na základe rozhodnutia výboru príslušného chovateľského klubu môže do plemennej knihy zapísať aj jedinec bez preukazu o pôvode.

Pre takéto jedince je zavedený osobitný register a plemenná dokumentácia sa označuje skratkou „REG“ pred číslom zápisu. Zápis šteniat sa uskutočňuje na podklade prihlášky na zápis šteniat, ktorú chovateľ vyplní, podpíše a zašle poradcovi najneskôr do 21 dní po zhliadnutí šteniat. K prihláške n azápis priloží, najmä ak ide o prvý vrh sučky, originál jej preukazu o pôvode. Ne prihláške na zápis si nechá potvrdiť u príslušných funkcionárov členstvo vo zväze a v klube. Pre úplnosť pripojí k tejto prihláške originál príslušného potvrdenia. Poradca chovu skontroluje prihlášku na zápis šteniat a zapíše do nej výsledky kontroly vrhu, prípadne ďalšie dôležité skutočnosti a odošle ju na správu hlavnej plemennej knihy.


Čo je to vlastne ten "preukaz o pôvode"?
Je to niečo ako váš rodný list. Je to listina vydaná plemennou knihou psov. Je v nej uvedené meno psa, chovateľská stanica, pohlavie psa, druh srsti, číslo tetovania, atď. Dôležitou časťou je obvykle 4-generačný rodokmeň, z ktorého vyčítate predkov svojho šteňaťa. Tiež sa doňho môžu zapisovať výsledky na skúškach a výstavách.

Čo zaručuje u psa "preukaz o pôvode"?
PP u psa je zárukou určitých vlastností - zdravotných, exteriérových a povahových. Pri chove psov s PP sa toto všetko sleduje.

Ako vznikajú psi bez PP, tzv. "čistokrvný pes bez PP"?
1. V najlepšom prípade majiteľ feny s PP z nejakých príčin neuchovní fenu. Buďto z časových, finančných alebo iných dôvodov, prípadne len nevybaví pre šteniatka PP. V súčastnosti vačšina klubov povoľuje ponechanie ľubovoľného počtu šteniatok a všetky šteniatka PP dostanú, takže slová "nemá PP lebo bol posledný z vrhu" nemajú opodstatnenie. Je otázne čo toho človeka k takémuto „chovu" vlastne vedie.

2. Fenka môže mať nejakú z chovu vylučujúcu vadu, no majiteľ ju napriek tomu dá nakryť. Šteniatka z takéhoto krytia už preukaz o pôvode dostať nemôžu. Samozrejme šteniatka z takéhoto spojenia nemusia zodpovedať štandardu a je možné, že budú mať nejaký dedičný zdravotný problém (napr. dysplázia, problém s inými kĺbami, problém s chrbticou, hluchota, očné problémy atď.), ktorý sa v chove s PP sleduje. Postihnuté jedince sa z chovu s PP vyraďujú.

3. Niekedy ide o fenku kríženca, ktorá je nakrytá rasou na ktorú sa najviac ponáša. V takomto prípade šteniatka taktiež rodokmeň získať nemôžu. Krásne "šteniatka bez PP" sa nam počas svojho rastu pred očami môžu zmeniť z plemena, ktoré má byť krátkosrsté na dlhosrstého psa, prípadne plemeno krátkonohé na dlhonohého, úplne inej farby atď.

Spomeňme snáď ešte "tiežchovateľov", ktorí chovajú psov len kvôli zisku. Tí ich často držia vo veľmi zlých podmienkach. Keď kupujete šteňa, trvajte na tom, že chcete vidieť matku a miesto, kde sú psy držané. Ak vám chovateľ len prinesie ukázať šteňa, je to podozrivé. Tiež trvajte na tom, aby vám chovateľ dal kúpnu zmluvu !!!

Nechcete chodiť na výstavy ani odchovávať šteňatá? Tak načo PP?
PP vás nezaväzuje k chodeniu na výstavy. Je to doklad, ktorý môžete odložiť a nikdy viac nevytiahnuť, ale je to záruka vlastností šteniatka. Zaručuje vám exteriér a povahové vlastnosti vami zvoleného plemena.

Prečo je pes bez PP lacnejší?
Psi s PP sú drahšie, nakoľko procedúry s uchovnením psa/feny, krytie, registrácia chovateľskej stanice, vystavenie preukazu o pôvode atď. predstavuje pre chovateľa určité náklady. Zároveň si psíka kupujete s tzv. ochrannou známkou, ktorá vám zaručuje už spomínaný exteriér a povahu. Seriózny chovateľ vám dokonca môže vrátiť peniaze, prípadne poskytne šteňa z ďalšieho krytia, ak sa zistí že šteniatku napr. nevyrástol jeden zub a iné. Exteriérové a povahové vady sa ani tu nedajú úplne vylúčiť, sú však ojedinelé. Ak náhodou natrafíte na chovateľa neseriózneho, je možné sa naňho v chovateľskom klube sťažovať, u psa bez PP túto možnosť nemáte.

Spomeňme však tiež, že pes si vyžaduje starostlivosť po celý svoj život - 10-18 rokov. Cena šteňaťa, akejkoľvek výšky, bude popri týchto nákladoch len zanedbateľnou položkou.

Čo je to chovateľ a čo je chovný pes?
Chovateľ psov s PP je členom chovateľského klubu daného plemena, ktorý na činnosť chovateľa dozerá. Chovné jedince musia splniť, podľa príslušnosti k plemenu, určité kritériá. Niektorým plemenám stačí posúdenie exteriéru pri čom sa zároveň posúdi povaha, iné musia splniť aj predpísanú skúšku (či už poľovnú, pracovnú alebo inú, ktorá je tiež testom povahy psa), alebo sa posúdi povaha psa "špeciálnou" skúškou na bonitácii. ( bonitácia -zaraďovanie psov do chovu, kde sa posudzuje exteriér a povaha psa) Nezabudnime na fakt, že plemeno sa rokmi mení a formuje. Nie však samé od seba, mení ho človek so svojimi nárokmi a požiadavkami. V súčasnosti sa diskutuje o "nebezpečných psoch". Pes akéhokoľvek plemena, ktorý sa bezdôvodne prejavuje agresívne voči ľudom alebo iným psom, alebo je naopak veľmi bojazlivý, nie je do chovu zaradený.

Kto kontroluje chovateľov psov S PP?
Na činnosť chovateľa psov s PP dozerá chovateľský klub. Chovateľ je v ňom registrovaný a musí sa riadiť chovateľským poriadkom a dodržiavať chovateľskú etiku. V chovateľskom klube máte možnosť sa na chovateľa sťažovať, ak sa zachová neeticky alebo poruší chovateľský poriadok, a klub ho bude postihovať, môže mu až odňať licenciu a šteňatá s PP už odchovávať nebude môcť.

Kto kontroluje chovateľov psov BEZ PP?
Nikto. Títo ľudia sa nazývajú množiteľmi, lebo nemajú chovateľský zámer, ale iba psy rozmnožujú. Ak produkujú šťeňatá choré, vadné, s dedičnými vadami, dokonca veľmi ťažkými - nikto im v tom nedokáže zabrániť, a ak si takého psa kúpite, nemáte možnosť sa nikde sťažovať, peniaze vám nevráti nikto. Psy bez PP môžu byť z veľmi úzkej príbuzenskej plemenitby, keďže ich predkovia sú neznámi. Je veľmi pravdepodobné že sa v takých vrhoch objavia vady (predkovia neboli predsa nijak sledovaní). Množitelia nerobia nič, čo by bolo v rozpore so zákonom, aj ak by cielene produkovali psy s dedičnou vadou. Hodnota psa bez PP = hodnote kríženca, teda ak si kúpite psa bez PP, kúpili ste si pomerne drahého kríženca.
6 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1
...Nechcene krytie- ako dokazes, ze uchovnena sucka bola nakryta uchovnenym krycim psom s PP? ked to bolo nechcene kytie, bolo to nekontrolovane.
Ze sa na dane plemeno podoba? Moze, ale mohol okolo prebehnut iny pes a skocit si. Dokaz o tom nemas ziadny....
Ako keby pri produkcii PP psov ten dôkaz bol...
0 3
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

marjankaj
Martin1310
Už som to opravil a čo sa ti nezdá,snažím sa dodržovať etiku tak ako mi bolo doporučené.
a mimochodom kde mám odpoved.
Keď chceš odpoveď, tak si zaplať plateného poradcu. Tu sa radí dobrovoľne, tak tu nevyskakuj.
Tvoju odpoved beriem a za normálnych okolností by som sa takto nepýtal.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

alaya1
Martin1310
Boli dvaja psi obaja čistokrvný s PP , týto psi už mali spolu v minulosti šteniatka,tiež čistokrvné s PP.Ked sa ale týto istý psi spolu o pár rokov neskôr spária NECHCENE tak už niesu čistokrvný?Nejde mi oto či majú PP ale o čistotu rasy teda čistokrvnosť.
alaya -- ideš.
Pri chove cistokrvnych psov platia urcite pravidla, ktore zastresuje medzinarodna organizacia FCI, pod ktorou su organizovane narodne organizacie v sucasnnosti uznanych ale aj neuznanych plemien..
Pre nakrytie fenky su potrebne urcite kroky, aby mohli byt psy uznane za cistokrvne..
1.uchovnena fenka
2.uchovneny kryci pes
3.vydanie krycieho povolenia poradcom chovu urciteho plemena, nakolko nie kazde krytie je z hladiska genetiky a dedicnosti, pribuznosti ziaduce.Krytie je kontrolovane, tak majitelom fenky ako aj majitelom psa.
Po narodeni steniat je im vydany rodokmen a psy su registrovani v plemennej kmihe. . Maju dokaz o tom, ze su to cistokrvne psy.

Nechcene krytie- ako dokazes, ze uchovnena sucka bola nakryta uchovnenym krycim psom s PP? ked to bolo nechcene kytie, bolo to nekontrolovane.
Ze sa na dane plemeno podoba? Moze, ale mohol okolo prebehnut iny pes a skocit si. Dokaz o tom nemas ziadny.

Odpoved som ti dala, pokladam to za vyriesene.

Milá alaya tvoje riadky sú isto pravdivé a v poriadku ale je v tom malí háčik.Ty hovoríš absolutne všeobecne ako by to malo byť ale ja ti hovorím o konkretnom prípade v ktorom sú tie veci o ktorých môžeš pochybovať jasné.
Je to ako keby si ma presviedčala že mám rád jablkovú zmrzlinu aj ked ja ju nemám rád.
A tera ešte raz v čom spočíva to že pes u ktorého neprebehli tieto administratívne úkony sa nedá nazvať čistokrvným v čom je tam z pohladu genetiky rozdiel.Pretože pre mna je podstatné to a nie papier.Papier znesie všetko.
3 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Martin1310
Milá alaya tvoje riadky sú isto pravdivé a v poriadku ale je v tom malí háčik.Ty hovoríš absolutne všeobecne ako by to malo byť ale ja ti hovorím o konkretnom prípade v ktorom sú tie veci o ktorých môžeš pochybovať jasné.
Je to ako keby si ma presviedčala že mám rád jablkovú zmrzlinu aj ked ja ju nemám rád.
A tera ešte raz v čom spočíva to že pes u ktorého neprebehli tieto administratívne úkony sa nedá nazvať čistokrvným v čom je tam z pohladu genetiky rozdiel.Pretože pre mna je podstatné to a nie papier.Papier znesie všetko.
Súhlasím s tebou až na časť "ako by to malo byť". Ako by to malo byť podľa koho? FCI? Kto, čo to je? Nejaký celosvetový zákonodarca a len to, čo on povie, je správne?

Podľa Krátkeho slovníka slovenského jazyka máš čistokrvného psa
čistokrvný: príd. m. pochádzajúci z čistého plemena: č. kôň, pes
2 3
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Martin1310
Boli dvaja psi obaja čistokrvný s PP , týto psi už mali spolu v minulosti šteniatka,tiež čistokrvné s PP.Ked sa ale týto istý psi spolu o pár rokov neskôr spária NECHCENE tak už niesu čistokrvný?Nejde mi oto či majú PP ale o čistotu rasy teda čistokrvnosť.
alaya -- ideš.
Trt NECHCENE ...každý pes chce , to iba fenka robí občas drahoty ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
Martin1310
Boli dvaja psi obaja čistokrvný s PP , týto psi už mali spolu v minulosti šteniatka,tiež čistokrvné s PP.Ked sa ale týto istý psi spolu o pár rokov neskôr spária NECHCENE tak už niesu čistokrvný?Nejde mi oto či majú PP ale o čistotu rasy teda čistokrvnosť.
alaya -- ideš.
Pri chove cistokrvnych psov platia urcite pravidla, ktore zastresuje medzinarodna organizacia FCI, pod ktorou su organizovane narodne organizacie v sucasnnosti uznanych ale aj neuznanych plemien..
Pre nakrytie fenky su potrebne urcite kroky, aby mohli byt psy uznane za cistokrvne..
1.uchovnena fenka
2.uchovneny kryci pes
3.vydanie krycieho povolenia poradcom chovu urciteho plemena, nakolko nie kazde krytie je z hladiska genetiky a dedicnosti, pribuznosti ziaduce.Krytie je kontrolovane, tak majitelom fenky ako aj majitelom psa.
Po narodeni steniat je im vydany rodokmen a psy su registrovani v plemennej kmihe. . Maju dokaz o tom, ze su to cistokrvne psy.

Nechcene krytie- ako dokazes, ze uchovnena sucka bola nakryta uchovnenym krycim psom s PP? ked to bolo nechcene kytie, bolo to nekontrolovane.
Ze sa na dane plemeno podoba? Moze, ale mohol okolo prebehnut iny pes a skocit si. Dokaz o tom nemas ziadny.

Odpoved som ti dala, pokladam to za vyriesene.
Ak obaja dokázateľne žili spolu v izolovanom priestore po celú kritickú dobu, tak by to mohlo byť akceptovateľné nie? aspoň pri rastlinách respektíve pri výrobe hybridných osív je to tak matku aj otca dáme do izolovaného objektu k nim čmeliakov a problém je vyriešený, plody (semená) zberáme z materskej rastliny, otcovskú rastlinu vyhodíme po splnení oplodňovacej úlohy za dvere
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pavol54
alaya1
Martin1310
Boli dvaja psi obaja čistokrvný s PP , týto psi už mali spolu v minulosti šteniatka,tiež čistokrvné s PP.Ked sa ale týto istý psi spolu o pár rokov neskôr spária NECHCENE tak už niesu čistokrvný?Nejde mi oto či majú PP ale o čistotu rasy teda čistokrvnosť.
alaya -- ideš.
Pri chove cistokrvnych psov platia urcite pravidla, ktore zastresuje medzinarodna organizacia FCI, pod ktorou su organizovane narodne organizacie v sucasnnosti uznanych ale aj neuznanych plemien..
Pre nakrytie fenky su potrebne urcite kroky, aby mohli byt psy uznane za cistokrvne..
1.uchovnena fenka
2.uchovneny kryci pes
3.vydanie krycieho povolenia poradcom chovu urciteho plemena, nakolko nie kazde krytie je z hladiska genetiky a dedicnosti, pribuznosti ziaduce.Krytie je kontrolovane, tak majitelom fenky ako aj majitelom psa.
Po narodeni steniat je im vydany rodokmen a psy su registrovani v plemennej kmihe. . Maju dokaz o tom, ze su to cistokrvne psy.

Nechcene krytie- ako dokazes, ze uchovnena sucka bola nakryta uchovnenym krycim psom s PP? ked to bolo nechcene kytie, bolo to nekontrolovane.
Ze sa na dane plemeno podoba? Moze, ale mohol okolo prebehnut iny pes a skocit si. Dokaz o tom nemas ziadny.

Odpoved som ti dala, pokladam to za vyriesene.
Ak obaja dokázateľne žili spolu v izolovanom priestore po celú kritickú dobu, tak by to mohlo byť akceptovateľné nie? aspoň pri rastlinách respektíve pri výrobe hybridných osív je to tak matku aj otca dáme do izolovaného objektu k nim čmeliakov a problém je vyriešený, plody (semená) zberáme z materskej rastliny, otcovskú rastlinu vyhodíme po splnení oplodňovacej úlohy za dvere

Ak ziju oddelene, izolovane, co moze byt len hypoteticky, nakolko si to neviem v realne predstavit, a nahodne sa fena nakryje, chovatel moze poziadat klub o vynimocne krycie povolenie, nakolko su pravidla v pocte vrhov fenky. Vykona sa skuska DNA a stencom sa rodokmene vystavia. Kazde stena, ktore sa narodi zo spojenia uchovnenych PP psov ma narok na to, aby mu bol vystaveny preukaz povodu.

To, co tu pisu a odvolavaju sa na PP rodicov, je vela aj takych pripadov, ze sa rodokmene kopiruju z netu, PCcka dokazu divy, a potom sa kupcom krizencov tie rodokmene ukazuju, ze su to rodokmene rodicov. Zaruka cistokrvnosti je naozaj len "papier" PP, kde je meno a evidenscne cislo steniatka- cislo cipu.

Ak sa nahodne spoja dva neuchovnene PP psy, nie je mozne dokazat, ze otcom je pes, ktory je za otca vydavany. Ak to majitel steniatka chce dokazat, moze urobit test DNA tiez, ale pri neuchovnenych rodicoh sa PP steniatkam nedavaju, lebo sa neuchovnuju psy, vyradene z chovu pre chorobu, exterierovu, geneticku vadu a pod. Na tychto "PP " psoch mnozia tiez mnozitelia a odchovavaju dalsie chore a geneticky nevyhovujuce generacie.

Kto si naozaj chce kupit urcitu rasu psa,zaruci mu to jedine doklad- rodny list- preukaz povodu. Inak, ja milujem vsetkych psov, ale nevidim dovod nevysvetlovat tieto veci. Mozno to aj niekoho zaujalo a rozsiril si vedomosti o psoch a ich chove.
Naposledy upravil alaya1 : 02.08.13 at 20:36 Dôvod: oprava preklepu
2 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Každá organizácia si môže stanoviť svoje pravidlá a definície.
Žiadny zákon to nezakazuje.
Jedna organizácia si môže definovať pre svoje účely, že čistokrvnosť sa musí doložiť papiermi, tak pre jej účely to tak bude platiť.
Krátky slovník nemusí postihovať všetky nuansy.
Aj v zákonoch sa zvyknú definovať pojmy platné pre účely konkrétneho zákona a nikto s tým nemá problémy.
Tak prečo robíte vedu tých čistokrvných psov. Pre chovateľov, je smerodajné, či má papiere, alebo nemá.
A ak niekto tvrdí, že má čistokrvného "potkaniara", tak je to jeho vec. Na výstavu ho asi nepustia.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

marjankaj
Každá organizácia si môže stanoviť svoje pravidlá a definície.
Žiadny zákon to nezakazuje.
Jedna organizácia si môže definovať pre svoje účely, že čistokrvnosť sa musí doložiť papiermi, tak pre jej účely to tak bude platiť.
Krátky slovník nemusí postihovať všetky nuansy.
Aj v zákonoch sa zvyknú definovať pojmy platné pre účely konkrétneho zákona a nikto s tým nemá problémy.
Tak prečo robíte vedu tých čistokrvných psov. Pre chovateľov, je smerodajné, či má papiere, alebo nemá.
A ak niekto tvrdí, že má čistokrvného "potkaniara", tak je to jeho vec. Na výstavu ho asi nepustia.
Ide tu skor o to, aby boli zachovane charakteristicke rysy plemien psov. V sucasnej dobe je to markantne na yorkoch -. Pozri si, ako vyzera exterierovo vyhovujuci york s PP - uchovneny pes, bonitovany podla platneho standartu plemena a pozri si inzeraty na napr. bazosi, ako vyzeraju tieto psy, ktore su vydavane za cistokrvne b PP. Steniatka su v pohode. jedno, ako druhe, no, co z toho vyrastie- prerastene, ci umelo miniaturizovane jedince,kde sa na druhe prekrytie pouzivaju psy inych plemien, napr. prazsky krysarik, ktory zarucuje pocetnejsie vrhy, ktore sa vzhladovo v dostelosti na dane plemeno nepodobaju.
Ale rozmnozuju sa na nich dalsie generacie a takto sa vlastne znehodnocuje plemeno. Pisem, komu je jedno, akeho ma psika, nech navstivi utulok, je ich tam na rozdavanie. Ale je vela ludi a nemusia zrovna mat zaujem o vystavy psov, ktori preferuju urcite plemeno, napr. koli tomu, ze neplzne, alebo koli pracovnemu, polovnemu vyuzitiu, koli povahe. Taky clevek si kupi dane plemeno a zaruka, ze je to dane plemeno, je len ten "papier".- evidenicia predkov.
3 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

alaya1
...Ak sa nahodne spoja dva neuchovnene PP psy, nie je mozne dokazat, ze otcom je pes, ktory je za otca vydavany...
To bez testov DNA nemôžeš dokázať ani pri uchovnených psov a krytí podľa pravidiel nejakého klub - a môžeš to ty aj Kopretina 1000x vyklikať ako neužitočné, proste je to tak. Podvody sa robia aj v do neba vynášanom chove s PP

alaya1
Kto si naozaj chce kupit urcitu rasu psa,zaruci mu to jedine doklad- rodny list- preukaz povodu. Inak, ja milujem vsetkych psov, ale nevidim dovod nevysvetlovat tieto veci. Mozno to aj niekoho zaujalo a rozsiril si vedomosti o psoch a ich chove.
Čo do toho stál pletieš PP? Otázka je

Martin1310
...Nejde mi oto či majú PP ale o čistotu rasy teda čistokrvnosť...
0 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Tak na čom ste sa zhodli, keď nemá papiere?
Je či nieje čistokrvný?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Llívia
alaya1
...Ak sa nahodne spoja dva neuchovnene PP psy, nie je mozne dokazat, ze otcom je pes, ktory je za otca vydavany...
To bez testov DNA nemôžeš dokázať ani pri uchovnených psov a krytí podľa pravidiel nejakého klub - a môžeš to ty aj Kopretina 1000x vyklikať ako neužitočné, proste je to tak. Podvody sa robia aj v do neba vynášanom chove s PP

alaya1
Kto si naozaj chce kupit urcitu rasu psa,zaruci mu to jedine doklad- rodny list- preukaz povodu. Inak, ja milujem vsetkych psov, ale nevidim dovod nevysvetlovat tieto veci. Mozno to aj niekoho zaujalo a rozsiril si vedomosti o psoch a ich chove.
Čo do toho stál pletieš PP? Otázka je

Martin1310
...Nejde mi oto či majú PP ale o čistotu rasy teda čistokrvnosť...
keď pes nemá PP,tak nie je čistokrvný,čo furt tomu nerozumieš???!!!
Naposledy upravil kopretinka : 09.08.13 at 08:11 Dôvod: gramatika
3 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jar88
Tak na čom ste sa zhodli, keď nemá papiere?
Je či nieje čistokrvný?
Odpoveim ti takto.


1. Ak ma pes rodokmen - rodny list, kde su uvedeni predkovia po linii otca aj matky na 3 generacie, ma doklad o tom, kto je. pes je tetovany, ci cipovany, cislo napisane v rodokmeni, nie je mozne, aby sa zamenil.

2. Ak je pes, ktory vyzera ako urcite plemeno, rodny list - PP nema, nevieme, alebo nemozeme dokazat, kto boli jeho rodicia, vieme, kto je ten pes? Aka je rasa? Majitel moze tvrdit, ze je to pes, ktory je po PP rodicoch, takze je cistokrvny, ale dokaz to. Nema tetovanie, ci cipovanie, cislo ktoreho by sa zhodovalo s cislom na rodnom liste- ako u ludi rodne cislo, podla ktoreho je jedinec identifikovatelny.

Ak uz toto niekto neporozumel, tak uz potom radsej nech cusi, lebo by som si musela mysliet, ze nieco stratil za rohom.

Takze toto su pravidla kontrolovaneho chovu.

A jar88, ak si prisiel provokovat, asi uz neskoro, - asi rok.
Naposledy upravil alaya1 : 09.08.13 at 08:23 Dôvod: prehodene pismenka
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Llívia
alaya1
...Ak sa nahodne spoja dva neuchovnene PP psy, nie je mozne dokazat, ze otcom je pes, ktory je za otca vydavany...
To bez testov DNA nemôžeš dokázať ani pri uchovnených psov a krytí podľa pravidiel nejakého klub - a môžeš to ty aj Kopretina 1000x vyklikať ako neužitočné, proste je to tak. Podvody sa robia aj v do neba vynášanom chove s PP

alaya1
Kto si naozaj chce kupit urcitu rasu psa,zaruci mu to jedine doklad- rodny list- preukaz povodu. Inak, ja milujem vsetkych psov, ale nevidim dovod nevysvetlovat tieto veci. Mozno to aj niekoho zaujalo a rozsiril si vedomosti o psoch a ich chove.
Čo do toho stál pletieš PP? Otázka je

Martin1310
...Nejde mi oto či majú PP ale o čistotu rasy teda čistokrvnosť...
môj nick je kopretinka,buď taká láskavá,áno?!

KOĹKOKRÁT MÁM EŚTE OPAKOVAŤ,že neexistuje čistokrvný a nečistokrvný pes?? existuje jedine pes s PP alebo bez PP.!!!!!!!!!!!!!!!!
Nikto nemusí veriť mne alebo alaye,ale tu to máte od zdroja: a je nepodstatné,aké to je plemeno.
http://www.cassoviatreasure.sk/cistokrvny-pes-bez-pp/
Naposledy upravil kopretinka : 09.08.13 at 08:28
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať