Zavrieť

Porady

Môže sročka stavať dom ak stavebné povolenie má spoločník na seba ako FO nepodnikateľ?

Po pol roku som prišiel na to, že FO nepodnikateľ vlastní pozemok, má stavebné povolenie na rodinný dom a celé to organizuje jeho sročka, t.j. jeho sročka má zmluvu so stavebnou firmou na stavbu domu. Teraz mi tu doniesol jednu faktúru cca 50 000 a pozerám ako puk. Ešte som to nevidel. Mám v zásade 2 otázky:
1. môže jeho sročka zabezpečovať výstavbu domu, ak stavebné povolenie je na FO?
2. a potom rozmýšľam, koho majetok bude ten dom?
3. Dph by som si vedel predstaviť, že to stavia za účelom následného predaja alebo nájmu. Ale znovu je problém, kto bude majiteľom toho domu.
Tak boli 3 tie otázky.
Vie mi niekto niečo k tomu poradiť?
Naposledy upravil Dav : 02.08.13 at 07:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    SRO ak má oprávnenie na realizáciu stavieb, tak môže stavať rodinné domy pre hocikoho.
    Celkom mi nie je jasné, prečo spomínaš nejakú inú stavebnú firmu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Benko Lebo tá jeho sročka nestavia ten dom, len zmluva na stavbu je medzi stavebnou spoločnosťou a jeho sročkou a faktúra za vykonané práce je vystavená na jeho sročku. Vlastník pozemku je spoločník aj stavebné povolenie je na spoločníka ako FO nepodnikateľa. To mi nie je jasné, ten vzťah medzi FO vlastníkom pozemku a stavebného povolenia a tej jeho sročky na náklady ktorej stavbu realizuje stavebná spoločnosť.
    marjankaj A aké výnosy bude mať tá SRO?
    Benko "Pôjde do prenájmu časť a druhá časť asi zmena účelu a bude tam prevádzkovať posilovňu alebo niečo také.
      zbaliť

    Môže sročka stavať dom ak stavebné povolenie má spoločník na seba ako FO nepodnikateľ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.