Zavrieť

Porady

Z čoho sa mi bude vypočítavať materská dávka?

Dobry den,

rada by som vedela, z coho mi bude vypocitavana materska davka. Dna 12.8.2013 nastupujem na druhu matersku dovolenku. Cely minuly rok 2012 som bola na rodicovskej dovolenke s prvym dietatom a zaroven som pracovala v mojom povodnom zamestnani na dohodu. Od 1.1.2013 som pracovala v povodnom zamestnani na polovicny uvazok (rodicovsku dovolenu som zaroven skoncila, pretoze som si zacala uplatnovat prispevok na starostlivost o dieta) a od 29.6.2013 uz na plny pracovny uvazok - do nastupu na matersku 12.8.2013. Ktore obdobie bude teda rozhodujuce pre vypocet novej materskej davky? Co vsetko sa tam zohladnuje? Pocula som, ze do vypoctu sa berie predchadzajuci kalendarny rok - cize v mojom pripade rok 2012, kedy som bola na rodicovskej dovolenke + som pracovala na dohodu. Ale kedze som bola na rodicovskej dovolenke, bude sa to vyratuvat z obdobia, kedy som bola zamestnana na plny uvazok este pred prvou materskou?

Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Z čoho sa mi bude vypočítavať materská dávka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.