Zavrieť

Porady

LCD monitor nesvieti

Ahoj ľudkovia, mám takýto problém. Po zapnutí pc mi monitor prestal svietiť (je akoby v tieni, t.j. keby bola tma, neviem nič prečítať, ale teraz keď je svetlo, ako tak sa to dá. Oplatí sa to opraviť, alebo si mám zháňať nový monitor? Mimochodom je to Phillips a na tú značku by som čakal, že vydrží viac, ako rok. Tým pádom ale je ešte rok v záruke... Je to presne model 196VL

Teraz keď som dopísal poslednú vetu, zrazu "zasvietil" a už funguje tak, ako má. Asi sa to bude už len zhoršovať.

V čom môže byť problém? Ďakujem za rady !
Usporiadat
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

SmartContrast mas zapnuty? Skus ho vypnut, ci na dalsie dni, ked zapnes PC bude rovnaky problem. Neviem este ake ma automaticke funkcie...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Sliedič Sliedič

Sliedič je offline (nepripojený) Sliedič

Všetko tu mám tak, ako bolo prednastavené. Nič som nikdy nemenil. SmartContrast som v nastaveniach nenašiel - len Contrast. Nechcem to meniť, lebo s monitorom sa niečo stalo bez toho, aby som softvérovo zmenil nastavenia.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Skúšal si káble? Do často robí problém.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Sliedič
Všetko tu mám tak, ako bolo prednastavené. Nič som nikdy nemenil. SmartContrast som v nastaveniach nenašiel - len Contrast. Nechcem to meniť, lebo s monitorom sa niečo stalo bez toho, aby som softvérovo zmenil nastavenia.
To sa bojis aj na televizore si nastavovat jas, kontrast, farby a ostatne aj automaticke funkcie? Ved ten SmartContrast bud zapnes On, alebo vypnes Off. Tam sa coho bojis? Kolko mas rokov???
0 0
a02sk a02sk

a02sk je offline (nepripojený) a02sk

No da sa povedat ze philips je celkom o.k. ale napr benq alebo samsung su ovela kvalitnejsie hlavne led monitory samsung su výborne. Podla mna je problem v svetelnom zdroji vo vnutri ale v plosnom spoji ktory riadi jas ci svetelny zdroj.
Treba reklamovat ak sa da.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Vyzerá to na problém podsvietenia monitora - keďže asi zobrazuje, ale podsvietenie vypadáva - ak sa to zopakuje a je v záruke - šup-šup - reklamácia.
0 0
Sliedič Sliedič

Sliedič je offline (nepripojený) Sliedič

No a keď to budú riešiť 15 dní, tak ja budem 15 dní bez pc? To si nemôžem dovoliť :-(
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Sliedič
No a keď to budú riešiť 15 dní, tak ja budem 15 dní bez pc? To si nemôžem dovoliť :-(
A aky mas telkac? este stary CRT?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

môžu to riešiť aj 30 dní....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ak máš doma nejaký LCD telkáč - tie už majú aj vstupy pre VGA - môžeš dočasne použiť ako monitor (len zvolíš vstup VGA v menu), prípadne majú HDMI, alebo DVI vstupy (tiež zvoliť patričný vstup). A bez PC už nebudeš (len trochu väčší monitor v nábytkovej stene )
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať