Zavrieť

Porady

Zrusenie Investicneho zivotneho poistenia

Dobry den.
Pred 3 mesiacmi som uzatvoril IZP so stvrtrocnou platbou. Prvu platbu som zaplatit (80€) a teraz by som mal zaplatit opat, ale chcel by som ju zrusit. Ako ju zrusit? Staci len napisat a poziadat o zrusenie poistky? DAKUJEM
kytica Do 2 mesiacoch môžeš vypovedať poistnú zmluvu a vtedy Ti uhradené peniaze vrátia. V treťom mesiaci ak vypovieš zmluvu, tak peniaze Ti nevrátia, lebo tzv. odkup je až v 2 alebo v treťom roku, závisí od poisťovne. Vypoveď podaj písomne napíš tam číslo zmluvy, číslo občianskeho preukazu a podávaš výpoveď a podpíš. Samozrejmä do hlavičky naapíšeš meno priezvisko a adresu. Ale môžeš aj zmeniť platenie poistky na mesačné. Ak sa Ti zdsá veľa odrazu 80Eur.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    sposob zrusenia mas uvedeny v poistnej zmluve, prip. vo vseobecnych podmienkach

    naty-ka je offline (nepripojený) naty-ka

    naty-ka
    no pri mojích poistkách mám takú klauzulku že pri zrušení si nechávajú istú časť peňazí, takže možno ti tých 80€ nevrátia ale zrušiť by sa to malo dať..
    x2x2 To zeby som dostal aspon nieco naspat ani neratam

    Mariana B. je offline (nepripojený) Mariana B.

    Mariana B.
    Pozri VPP , ale predpokladam, ze dalsej platbe (aspon alikvotnej casti) sa nevyhnes, nakolko poistovne maju vacsinou vypovednu dobu a pocas nej si stale poistený/á a teda musíš aj zaplatiť... a späť naozaj pri IZP (co sa poklada za dlhodou investiciu) necakaj nic...
    este si ale over dokedy mozes od zmluvy odstupit od pociatku - tiez najdes vo VPP

    Zrusenie Investicneho zivotneho poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.