Zavrieť

Porady

Uskladnenie zariadenia.

Dovolil som na svojom pozemku uskladnit zariadenie za uhradu .Lenže majitel mi nájom neplatí, a ,mne toto zariadenie prekáža. Možem toto zariadenie predat ,ked sa majitel už roky o zariadenie nestará a nehladá klienta na odkúpenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Existuje aj zápis o uskladnení? Lebo ak áno, tak majiteľ by si na písomnú výzvu mal zariadenie zobrať.
    znamenie bola to len ústna dohoda,že kým sa zariadenie predá..ale vzhladom na vysokú cenu, je zariadenie nepredajné ,,on ho nemá kam dat , a mne bráni v prechode,

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Môžeš mu zaslať platobný rozkaz na dlžné nájomné (max 3 roky dozadu) aj s penálmi. Môžeš mu dať výpoveď z nájmu - musí byť písomnýá.

    Podľa § § 672 občianskeho zákonníka máš na veci záložné a zádržné právo. Výkon záložného práva je upravený v § 151j. Pri výkone záložného práva (predaji) si môžeš uspokojiť aj premlčané pohľadávky.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    znamenie ďakujem pekne, s predajom nájomník súhlasil ,ale ako som písala chce za to vysokú sumu, možem akceptovat aj nižšiu ponuku
    Mária27 ak to nepredá nájomca, predáš to ty / za teba dražobník , za cenu, akú ponúknu.
    znamenie vďaka!!
      zbaliť

    Uskladnenie zariadenia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.