Zavrieť

Porady

Výplata odchodného

Prosim Vas, ak ZC skonci PP 25.júla, odchodné musim vyplatit uz vo vyplate za júl, alebo mozem mu dat do vyplaty za august kde bude mat vo vypl. paske len odchodne?
Naposledy upravil nikulik : 07.08.13 at 08:01
veronikasad Ak si ako mzdárka nechceš komplikovať život, vyplať mu to spolu so mzdou za júl. Tak ma na to nárok aj v zmysle ZP.

Nebol náhodou zamestnanec v júli PN a PN-ka trvá aj po skončení prac.pomeru ?
nikulik nie nebola PN. ale konateľ trva na tom ze chce to vyplatit az v august. vyplate, a nikde v ZP som nenasla ze sa to moze tak som nevedela. dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Odchodné sa vypláca pri skončení PP, nie po jeho skončení.
    §76a
    (2) Zamestnancovi patrí pri skončení pracovného pomeru odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku, ak mu bol priznaný predčasný starobný dôchodok na základe žiadosti podanej pred skončením pracovného pomeru alebo do desiatich dní po jeho skončení.

    PS takže odstupné alebo odchodné? pretože raz píšeš o jednom a potom o druhom.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Myslím, že môže byť vyplatený aj po skončení, ak o dôchodok požiada do 10 dní od skončenia prac.pomeru
    Tweety Len je otázne, či odstupné alebo odchodné.
    veronikasad V prvom príspevku čítam odchodné
    Tweety ale v otázke má odstupné
    veronikasad Aha, v nadpise - ten som si teraz nevšímala ...
    nikulik ďakujem, ze ste ma na to upozornili, uz som to opravila aby to nikoho nemylilo ked bude na porade hladat.
    nikulik no ešte nemam rozhodnutie do soc.poistovne takze kym mi ho doruci by to mohol byt dôvod na posunutie odchodneho do august.vyplaty, nie? konatel kvôli financiam to chce silou mocou do august.vyplaty.
    nikulik este doplním, ze ide o starobný dôchodok, nie predčasný.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.