Zavrieť

Porady

Musí byť čip zavedený pod kožu ?

Nikde som sa totiž nedopátrala k nariadeniu alebo zákonu, v ktorom sa priamo PRIKAZUJE, že čip musí byť zavedený pod kožu zvierať. Nestačí teda obojok s čipom ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zakon prikazuje "nezamenitelne oznacenie", oznacuje sa zviera, nie obojok
    erik555 co uz....f*cking logic

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    akože tú injekciu s čipom ti pichnú do obojka???
    Aplikáciou veterinárny lekár zavedie pod kožu na ľavú stranu krku drobný transpondér – mikročip, ktorý vysiela jedinečný číselný kód. Čipovanie svojim priebehom pripomína vakcináciu. Čip je umiestnený v jednorazovej sterilnej striekačke s ihlou, ktorou sa pod kožu aplikuje transpondér – mikročip. Úkon je bezbolestný a trvá asi 2 sekundy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kvaka Zákrok nie je bezbolestný, ale každý pes to inak znesie.
    kopretinka ja som len kopírovala....myslím,že zvieratko sa viac bojí,ako ho to bolí.ten náš keď sa zľakne,tak kvíka,akoby ho za živa drali z kože
    Kvaka Môj pes bol začipovaný niekedy v 2009, pred vycestovaním do zahraničia, on málokedy dá najavo, že ho niečo bolí, ani nekňukol. Nebohá psica bola čipovaná dávnejšie, pri inom zákroku v narkóze, využili sme to vtedy, lebo ona sa strašne bála a vždy pri očkovaní kňukla.
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    ma to byt trvala identifikacia zvierata, cipovanie je pre zviera menej polestivy ukon, ako vakcinacia. Tam moze ockovacia latka stuipat, toto nie.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 Inak, ak vadi aplikovat cip pod kozu, neviem, ako by si dala vakcinovat psa proti kotercovemu kaslu, kde sa mu aplikuje ockovacia latka rovno do nosnych dierok.
    kopretinka čoo? a to ako?
    alaya1 co ako? Normalne sa ockovacia latka aplikuje do nosnych dierok fuknutim.
    kopretinka jáj,som si myslela len keď si písala,že je to horšie ako vakcinácia.....ja som dávala kombinovanú vakcínu,a mal tam byť aj kotercový kašeľ,tak neviem teda,keď mu to pichli,či tam bol ten kotercový kašeľ...
    alaya1 Mas dostal minuly rok kotercovy kasel, od psov z utulku, takze uz vakcinujem tym fuknutim. Stoji to 20 eur, no, este raz ten koterak by som prezit nechcela, myslela som, ze ho roztrhne 4 dni.
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Precitaj si znenie zakona s porozumenim. je to trvale oznacenie -identifikacia zvierata. Obojok, nie je zviera.

    Musí byť čip zavedený pod kožu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.