Zavrieť

Porady

JE OD septembra zákonná povinnosť očipovať psa ?

Je pravda, že od septembra je povinné čipovanie psov ? Existuje spôsob ako sa tomu vyhnúť ? Na veterine mi hrozia, že mi nebudú chcieť zaočkovať psa bez čipovania... alebo ho ošetriť.
... hmm.. nejde o tie peniaze za čip... ale keď mi to príde také.. hlúpe.. zbytočne ešte aj týmto trýzniť dvanásťročné psy ..
Naposledy upravil Neuchopitelna Laska : 01.08.13 at 17:20
22 komentárov     zbaliť
arizona studentka a nevie pouzit google, ci ine vyhladavace?
Odpoved by si vedela skor,ako si zadala prvu temu...
Neuchopitelna Laska Naivne som si myslela, že takto to bude ľahšie.. veď tu ide aj o diskusiu ako riešiť túto situáciu.
Ďakujem za tvoju všímavosť.. ale ako si si už mohla prečítať v diskusii.. zadanie 3x nebol môj úmysel.
kopretinka v mojej odpovedi je link,je tu debata na tú tému
Neuchopitelna Laska ďakujem, už som si všimla ;-)
alaya1 upresni, co sposobuje tyranie psa cipovanim.
Neuchopitelna Laska moje psy majú po tele tukové nádory, a neprajem si žiaden cestujúci čip pod ich kožou, ktorý by mohol zagresívniť tie nádory ( pretože to mi nedokáže nikto zaručiť! )
alaya1 aky putujuci cip, ved to je stale na jednom mieste a veterinar urcite vie, co robi.
Neuchopitelna Laska môže sa stať, že bude aj po tele psa PUTOVAŤ... mňa by zaujímalo.. či keď sú takí chytrí a vynašli zákon na čipovanie.. či sa unúvali vynájsť aj taký na ochranu zvierat .. pre prípadné následky z čipovania,,,
Alebo to bude zase výsmech pre poctivých majiteľov...??
.
alaya1 ja som poctivy majitel a pes ma cip od 8 tyzdnov. Ake myslis, ze mozu byt nasledky z toho cipu?
kopretinka http://www.sashe.sk/miriammiklasova/journal/dosledky
kopretinka http://www.necipujtenas.cz/fakta/riz...rocipu-nl.aspx
alaya1 a co taky kardiostimulator?
kopretinka alaya,prosím ťa,netrep........ten slúži primárne na záchranu života,vieš dať nejaký príklad,ako škodí?
alaya1 asi tak, ako aj cip.j ja mam k cipom neutralny postoj, nemam dojem, zeby moj pes mal po 6 rokoch koli nemu problem.kupila so ho snim, neriesim hjo, aj tak ho potrebujem, ked cestujem s nim.
kopretinka tak keď máš neutrálny postok,tak sa tak vyjadruj.lebo mi pripadá,akoby si bola výhradný dodávateľ čipov na SR
Neuchopitelna Laska aspoň niekto ma chápe...
pri takýchto rozhodnutiach " povinných" sa vôbec necítim ako v demokratickom štáte ...
alaya1 Kopretinka, je to podobne, ako s ockovanim deti. Je to povinne, tak ludia vymyslaju. Ale, ak to pomoze, budu radi. Ja v cipe nevidim, ziaden problem. Skor som bola proti tetovaniu psov- to je humusacky zakrok.
arizona Najdi si veterinara, ktori ti psa zaockuje aj bez cipu,je ich dost. Ja tiez nemam psa ocipovaneho, ani ho nemieni dat.Nech sa da ocipovat ten,kto si tuto blbost vymyslel :-/
kopretinka alaya,ja v čipe vidím veľký problém,nikde nie je nijaká štúdia,či to škodí alebo nie...a porovnávať s očkovaním je nonsens,pretože čipovanie si musíš zaplatiť a už sa debatovalo aj v inej téme,že psa ti to nijako nezachráni.
alaya1 Stretla som viacerych psov, ktori boli vrateni majitelom, nakolko b
oli odcudzerni prave koli tym cipom. Viaceri maju z toho problem, koli tomu, ze si myslia, ze sa tym zistuje lokalizacia psa a majitela. ja nemam co skryvat, mne osobne prekazalo tetovanie. To je neskutocne bolstivy zakrok na steniatkach.

Tie komentare su suer deluxe vyriesene, hladat kde je posledny komentar- super novinka.
kopretinka ako odcudzení kvôli čipom?nechápem
alaya1 Boli odcudzeni a vdaka cipom ich nasli,.asi som zle formulovala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tigris11 je offline (nepripojený) tigris11

    tigris11
    http://dolezite.sk/old/POVINNE_NECIPOVANIE_PSOV_35.html http://www.petice24.com/zrusenie_pov...cipovania_psov Okrem clanku a peticie elektronickej este existuje aj klasicka peticia.V cechach si to zachvilku vybavia tam sa na peticiu dali dvaja dochodcovia.V telke dnes povedali,ze polisi nemozu kontrolovat a na vas sukromny pozemok nikto bez sudneho prikazu nemoze ist.Sudny clovek vie,ze pokial by mu pes zil aj 15rokov nikdy nedostane ziadnu pokutu! Kopec ludi poznam co ani dan neplatili a nic s toho nemali.Co sa tyka ockovania besnota tu nebola preukazana vyse 10rokov a ktovie ci ta choroba vobec je.Veterinari budu robit to iste co robili lekari detom.Kto odmietol povinne ockovanie uz ho vyssie riesili alebo to nechali tak.Ja mam ockovanych psov na dva roky proti besnote a tym padom som skoncila s veterinarmi,lebo ked neprotestovali proti tomuto zakonu tak to niesu ludia.Celkovo,kto da zacipovat zivu bytost by sa mal hambit.Morho!Radsej umriet ako byt otrokom.Ja pokial budem zit nedam a dufam ze nas bude velmi vela...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    Pekný deň vám prajem, chcem sa opýtať,že či je potrebné dať očipovať psíka aj keď má 12 a pol roka. Nikde som sa nedočítala,že či psík musí byť v takom veku očipovaný. ďakujem.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka bohužiaľ,áno
    alaya1 vsetke psiky mudia byt ocipovane.
    pasuliatko aj ked môj pes nenávidí injekcie a bojí sa ich a strašne pri tom narieka?
    kopretinka nie,ty jediná dostaneš na Slovensku výnimku
    avalik pasuliatko, teraz si robis prdel alebo co? alebo je niekto iny na tvojom nicku?
      zbaliť

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Naša hava už je očipovaná a zároveň ju veterinár aj zaočkoval. Bála som sa, či ju to nebude bolieť, ale bolo to úplne bez problémov, bez bolesti a bez následkov
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik moj je tiez zacipovany uz 2 roky a je to OK
    kopretinka následky sa môžu prejaviť aj po niekoľkých rokoch,viď príbeh kocúra,link je v mojej odpovedi
    avalik je preukazane, ze to bolo zapricinene prave cipom? ... "hrcky" sa objavuju aj u nezacipovanych zvierat ... ale uznavam, cip je cudzie teleso a telo moze nan reagovat
    kopretinka u toho kocúra to bolo z čipu
      zbaliť
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Neuchopitelna Laska už som to snáď opravila.. zblbol mi nb.. sorry .. a keďže som tu nova.. tak som nestíhla tak rýchlo spratať aby si to napr. kopretinka nevšimla
    kopretinka ťažko si nevšimnúť,keď je to za sebou všetko a priamo na prednej stránke :P
    Neuchopitelna Laska neeeee do kelu.. a ako to mam odstrániť ? Dala som tým dvom príspevkom zrušiť notifikáciu .. a ako pozerám oni sú tam ešte stále
    kopretinka ty to nezrušíš,ale môžeš nahlásiť moderátorovi,aby to zmazal,je tam taký trojuholník,klikni tam
    Neuchopitelna Laska hm.. super vďaka
      zbaliť

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Dnes dávali v správach, že mačky sa nemusia čipovať a pre psov dali prechodné päťročné obdobie . Tak som rada ,že som nedala začipovať môjho 10 ročného psa.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    je povinne cipovanie psov, macioek a frediek. vykona ho osoba na to opravnena, v pripade, ze to majitel odmietne, veterinarny lekar nie je opravneny dalej zviera ockovat a osetrovat
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martin1310 No to bohovsky pomôže ked sa psi nebudú očkovať pretože nemajú čip.Ktorá sprostá hlava toto vymyslela?To musel byť fakt milovník psov ale len tých svojich. Aby sa nám sem nevrátila po x rokoch ešte aj besnota.
    alaya1 stazuj sa v EU.
    JAJA11 a ktoré štáty v EU majú túto povinnosť? a za akých podmienok?
    Martin1310 To nieje nariadenie EU , to je výmysel nejakej skupinky mamlasov tu u nás.
    alaya1 Ty si teda znaly problematiky. je to nariadenie EU!!! Kecas sustavne do veci, o ktorych prd vies.
    Martin1310 A nieje , nieje a prd vieš ty.
    arizona Ja som vcera zistovala na urade v Rakusku,informovala som sa ako je to tu, nakolko aj oni su v EU. Oni o ziadnom nariadeni EU netusia, u nich je uz dlhodobo povinnost psov cipovat,ale to je rakusky zakon /kvoli poriadku a zodpovednosti/, nie nariadenie unie. Na ostatne zvierata sa zakon o cipovani nevztahuje,takze macky a ine sa cipovat nemusia. Cipovanie u ostatnych zvierat je dobrovolne, na rozhodnuti majitela. Taktiez rakusania maju povinnost zaregistrovat psov velkych plemien : rotweilerov,dogy,pitbulov, atd. Je to kvoli tomu,aby urady mohli sledovat, ci sa tieto psy nadmerne "umyselne nerozmnozuju", alebo nezneuzivaju k trestnej cinnosti.
    korela Pre arizonu: Dobrý koment, ďakujem.
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ja mám veľké obavy, ako naša psica zvládne čipovanie.. len obyčajná vakcinácia tenkou ihlou býva hororová.. keď ideme v blízkosti veterinárnej ambulancie, v určitej vzdialenosti sa zatne a nepohne sa z miesta.

    Dopĺňam moju odpoveď o niektoré pochybnosti. Už som si viac krát čítala zákon zo 14. septembra 2011, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov a o zmene zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov, konkrétne:
    §19 Identifikácia a registrácia zvierat ods. (9) Psy, mačky a fretky musia byť nezameniteľne označené (101) a ich identifikačné údaje sa vedú v centrálnom registri spoločenských zvierat.“.
    Poznámka pod čiarou k odkazu (101) znie:
    Čl. 4 nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (ES) č. 998/2003 z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat a ktorým sa mení a dopĺňa smernica Rady 92/65/EHS (mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 3/zv. 39).“ nezameniteľné označenie v tomto prípade sa podľa mňa evidentne vzťahuje na zvieratá, ktoré cestujú, teda sa premiestňujú -podľa odkazu (101)
    § 54b
    Prechodné ustanovenia
    účinné od 1. novembra 2011
    (5) Označenie podľa § 19 sa nevzťahuje na psov, mačky a fretky narodené do 31. októbra 2011, ktoré sa označia do 30. septembra 2013. Táto výnimka sa nevzťahuje na psy, mačky a fretky narodené do 31. októbra 2011, ktoré sa uvádzajú na trh, prevádzajú sa do vlastníctva alebo do držby inej osoby
    §19
    (3) Spoločenské zvieratá musia byť identifikované a ich identifikačné údaje sa vedú v centrálnom registri spoločenských zvierat. Počítačovú databázu pre centrálny register spoločenských zvierat prevádzkuje Komora veterinárnych lekárov Slovenskej republiky. tu nikde nepíšu o označení čipom
    (4) Systém identifikácie a registrácie spoločenských zvierat obsahuje
    a) individuálnu identifikáciu spoločenského zvieraťa,
    b) počítačovú databázu pre centrálny register spoločenských zvierat, pre ktoré sú vystavené pasy spoločenských zvierat,
    c) pasy spoločenských zvierat,
    d) evidenciu vedenú povereným veterinárnym lekárom. môj veterinárny lekár má vedenú evidenciu
    Naposledy upravil Žabinka : 22.08.13 at 09:56
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erik555 ked mas velke obavy, strach, nervozitu, tak to prenasas na psa... vas Cesar Millan
    alaya1 Zabinka, existuju homeopaticke pripravky na ukludnenie psika. Inak, ja psa drzim spolu s manzelom a dietatom, kym mu odstrihne vererinar pazur na prednej nohe. Pri vakcinacii, ci podani injekcie, postavim psa na zadne nohy a drzim ho zboku- akoby pod pazuchami, nemoze vyskakovat, ani sa otacat- no, ma 6 kg, pri velkych plemenach to ie je mozne.
    Žabinka prosím o vaše názory k môjmu doplnenému príspevku..
      zbaliť

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Moju psinu čipovali v anestéze pri inom zákroku. Nemá žiadne problémy, aspoň nie súviasiace s čipovaním. Vek - 13 rokov. Ak ide o staré, chorľavé psíky, je možné, že veterinár sám navrhne zvieratko nečipovať, alebo prižmúri oči. Očkovanie proti besnote platí 1 rok, ochrana trvá dlhšie - 2 roky. Suseda má 15 ročného psíka a veterinár jej povedal, že vzhľadom na vysoký vek a zdravotný stav zvieratka ho čipovať nebude.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka to si nemôže dovoliť povedať,neverím tomu
    kukučka Ja verím, je to človek, nie stroj.
    erik555 ked to ma majitel aj na papieri od veterinara, ze sa necipoval kvoli starobe, tak by to mohlo byt v poriadku. Inak za neocipovanie maju byt pokuty pri zisteni, kontrole.
    kopretinka a keď majiteľka dostane pokutu tak si ju pojde vymáhať od veterinára???? jakože to čipovanie je hovadina,nedoriešené,ale je to ZÁKON a nejakým papierom od veterinára si tak môžeš vieš čo .....
    kukučka to isté, čo so sprostým zákonom
    Dav tak povie sprosto, že veterinár predpokladal, že pes do platnosti zákona uhynie ...
      zbaliť

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    http://nitra.sme.sk/c/6977787/okolo-...cu-zmenit.html

    Je ten Jahnátek so svojim vysvetlením kompletný?Oni debili nevedeli čo schválili, nepočuli, že národ sa búri? Všade sa apelpovalo, ako len budú majitelia postihovaní, povinné, nezaočkujú....debili jedni. Teraz po funuse to chcú zvaliť na veterinárov, vraj zavádzali a spravili si z toho výhodný biznis, zle pochopili poznámku pod čiarou.... Tak prečo nejaký pán poslanec nevystúpil a nevysvetlil národu, ako to je? Asi niekto ten biznis pre veterinárov priamo podporoval.
    Dáša_ tak toto je genialne - "Najskôr chcel navrhnúť, aby čipovanie nebolo povinné pre mačky, ktoré neopustia hranice nášho štátu."

    Konečne by bolo využitie pre nevyužívané colnice - všetky "príhraničné " mačky by kontrolovali, či sa náhodou nepohybujú medzi slovenskom a maďarskom bez čipu , Možno by sa aj nezamestnanosť vďaka tomu znížila...

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Odpoved pre Zabinka


    Dopĺňam moju odpoveď o niektoré pochybnosti. Už som si viac krát čítala zákon zo 14. septembra 2011, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov a o zmene zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov, konkrétne:
    §19 Identifikácia a registrácia zvierat ods. (9) Psy, mačky a fretky musia byť nezameniteľne označené (101) a ich identifikačné údaje sa vedú v centrálnom registri spoločenských zvierat.“.
    Poznámka pod čiarou k odkazu (101) znie:
    Čl. 4 nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (ES) č. 998/2003 z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat a ktorým sa mení a dopĺňa smernica Rady 92/65/EHS (mimoriadne vydanie Ú. v. EÚ, kap. 3/zv. 39).“ nezameniteľné označenie v tomto prípade sa podľa mňa evidentne vzťahuje na zvieratá, ktoré cestujú, teda sa premiestňujú -podľa odkazu (101)
    Zabinka, podstatny nie je nazov dokumentu, na ktory je odvolavka ale text:

    Článok 4

    1. Počas osemročného prechodného obdobia, ktoré začne plynúť dňom nadobudnutia účinnosti tohto nariadenia, zvieratá druhov uvedených v častiach A a B prílohy I budú považované za označené, ak majú na tele:
    a) dobre čitateľné tetovanie; alebo
    b) elektronický identifikačný systém (transpondér).
    V prípade uvedenom v bode b) predchádzajúceho pododseku, ak transpondér nespĺňa normu ISO 11784 alebo prílohu A normy ISO 11785, vlastník alebo fyzická osoba zodpovedná za spoločenské zviera v mene vlastníka musí poskytnúť prostriedky potrebné na čítanie transpondéra v čase každej kontroly.

    2. Bez ohľadu na formu identifikačného systému, podľa ktorého je zviera identifikovateľné, malo by sa prijať ustanovenie, aby sa uvádzali aj podrobnosti identifikujúce meno a adresu vlastníka zvieraťa.

    3. Členské štáty, ktoré vyžadujú, aby zvieratá vstupujúce na ich územie inak než do karantény, boli označené v súlade s bodom b) prvého pododseku odseku 1, môžu ďalej vyžadovať toto označenie počas prechodného obdobia.

    4. Po uplynutí prechodného obdobia bude ako prostriedok označenia zvieraťa akceptovaná len metóda uvedená v bode b) prvého pododseku odseku 1.


    Článok 25

    Toto nariadenie nadobúda účinnosť 20. deň odo dňa jeho uverejnenia v Úradnom vestníku Európskej únie.


    Uverejnene v UV EU bolo 13.6.2003 - takze od 3.7. 2011 sa akceptuje len transponder



    § 54b
    Prechodné ustanovenia
    účinné od 1. novembra 2011
    (5) Označenie podľa § 19 sa nevzťahuje na psov, mačky a fretky narodené do 31. októbra 2011, ktoré sa označia do 30. septembra 2013. Táto výnimka sa nevzťahuje na psy, mačky a fretky narodené do 31. októbra 2011, ktoré sa uvádzajú na trh, prevádzajú sa do vlastníctva alebo do držby inej osoby
    §19
    (3) Spoločenské zvieratá musia byť identifikované a ich identifikačné údaje sa vedú v centrálnom registri spoločenských zvierat. Počítačovú databázu pre centrálny register spoločenských zvierat prevádzkuje Komora veterinárnych lekárov Slovenskej republiky. tu nikde nepíšu o označení čipom
    - pisu ze "musia byt identifikovane" - pozri dalej ods. 8 a 9 + vyhlasku


    (4) Systém identifikácie a registrácie spoločenských zvierat obsahuje
    a) individuálnu identifikáciu spoločenského zvieraťa,
    b) počítačovú databázu pre centrálny register spoločenských zvierat, pre ktoré sú vystavené pasy spoločenských zvierat,
    c) pasy spoločenských zvierat,
    d) evidenciu vedenú povereným veterinárnym lekárom. môj veterinárny lekár má vedenú evidenciu
    musi mat vedenu evidenciu, co je obsahom tejto evidencie je uvedene vo vyhlaske Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky č. 19/2012 o identifikácii a registrácii spoločenských zvierat
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka Ja stále trvám na tom, že Čl. 4 nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (ES) č. 998/2003 z 26. mája 2003, aj tebou citované sa týka premiestňovania spoločenských zvierat v rámci krajín EÚ alebo do tretích krajín mimo EÚ, a nie doma chovaných psov, mačiek a fretiek, ktoré neopustia územie SK.

    Nariadenie(ES) č. 998/2003 Európskeho Parlamentu a Rady
    z 26. mája 2003 o veterinárnych požiadavkách uplatniteľných na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat a ktorým sa mení a dopĺňa smernica Rady 92/65/EHS EURÓPSKY PARLAMENT A RADA EURÓPSKEJ ÚNIE,
    so zreteľom na Zmluvu o založení Európskeho spoločenstva a najmä na jej článok 37 a článok 152 ods. 4 písm. b),
    so zreteľom na návrh Komisie [1],
    so zreteľom na stanovisko Hospodárskeho a sociálneho výboru [2],
    po konzultácii s Výborom regiónov,
    konajúc v súlade s postupom určeným v článku 251 Zmluvy [3]na základe spoločného textu schváleného zmierovacou komisiou 18. februára 2003,

    keďže:

    (1) je potrené zosúladiť veterinárne požiadavky, uplatniteľné na nekomerčné premiestňovanie spoločenských zvierat medzi členskými štátmi a z tretích krajín, a dosiahnutie tohto cieľa môžu umožniť len opatrenia, prijaté na úrovni spoločenstva;

    (2) toto nariadenie sa týka premiestňovania živých zvierat, zahrnutých do prílohy I Zmluvy; niektoré z jej ustanovení, najmä ustanovenia týkajúce sa besnoty, majú ako priamy cieľ ochranu zdravia ľudí, zatiaľ čo iné sa týkajú výlučne zdravia zvierat; článok 37 a článok 152 ods. 4 písm. b) Zmluvy sú preto vhodným právnym základom;
    .
    .
    .
    avalik nie som pravnik, ale ak si si vsimla v zakonoch sa definicie neuvadzaju viackrat ... vzdy ked je to mozne pouzije sa odkaz na predpis/zakon/nariadenie EU kde je pojem definovany/vysvetleny/blizsie urceny ... to pre pripad, ze ked sa nieco "hore" zmeni aby boli zosuladene aj nizsie pravne normy ... kedze sme v EU, tak aj nase zakony sa prisposobuju europskym normam, preto vo viacerych zakonoch je len odvolavka na europske predpisy kde sa dany pojem spomina
    avalik Nasla som to ... Legislativne pravidla vlady Čl. 7

    Do zákona sa nesmie preberať (recipovať) ustanovenie iného zákona, ale sa má používať odkaz na iný zákon.
    Čl. 8

    Do zákona sa nesmú preberať (recipovať) ustanovenia nariadenia alebo rozhodnutia prijatého podľa zmlúv zakladajúcich Európsku úniu, ale použije sa odkaz podľa prílohy č. 3 tretieho bodu.
    Kvaka Súhlasím s tebou, Žabinka, už som písala tu http://www.porada.sk/t216567-povinne...ml#post2408904. Nariadenie EÚ platí v každom členskom štáte, nedáva sa do zákona, čo tam je. V tomto nariadení konkrétne je povinnosť čipovania pri premiestňovaní zvierat. Naši zákonodarcovia urobili niečo navyše. Neboli povinní to urobiť.
      zbaliť
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ bez ohľadu na to, čo si o čipovaní myslím, je sila, že zase sa potvrdzuje, kto si vec nechá na poslednú chvíľu, vyhráva... Mačky sa už asi čipovať nebudú musieť....
    arizona http://nitra.sme.sk/c/6968825/na-pov...i-uz-nema.html ...cely ten hunbung okolo cipovania vznikol len pret, ze si niekto zle vysvetlil zakon, na ktory sa odvolavali
    gilda Žeby sa chystali zmeniť povinné na dobrovoľné?
    arizona Poculi ste uz o niecom takom, ze cip a jeho cena zavisi od velkosti psa? Akoze maly pes, maly, lacnejsi cip a velky pes,vacsi a drausi cip?
    alaya1 arizona to je hlupost., ved cip je rovnako velky, nie? moj pes je trpaslicieho vzrastu a cipovanie nebolo lacne.
    arizona ja si tiez myslim, ze je to hlupost. Toto ale tvrdi nas veterinar ludom,pocula som to od viacerych susedov,ktori teraz boli cipovat psa...na dedinach mavaju zvacsa vacsich, tak asi vyhovorka...
    alaya1 tak si pan Dr. poriadne naryzuje na tych ludoch.
    DanielaSL Chvalabohu...kiežby boli...Veď to je dobrá blbosť, dám si začipovať mačku na dedine a o pol hodinu ju môže zraziť auto. My sme išli naše zaočkovať aj začipovať a sám veterinár nám povedal, že to je blbosť čipovať ich.
    arizona a ocipoval, ci nie?
    DanielaSL nie
    korela Mňa zaujalo o.i. v článku zvieracie chovanie niektorých veterinárnych pracovísk.
    "Čip, ktorý veterinár zvieraťu zavádza na ľavú stranu krku, stojí okolo 3 až 4 eur. Cenu za vykonanie povinného zákroku však určuje už veterinár a viacerí z nich túto právomoc zneužili s vidinou väčšieho zárobku. .....
    Vo veterinárnej klinike Mavet v Malackách stojí čipovanie až 25 eur."
    Nech mi niekto už teraz netvrdí, že si to celé nevymyslela nejaká lobby. Jedno či v EÚ alebo tu.
    http://spravy.pravda.sk/domace/clano...-o-paet-rokov/
    korela Prebehlo to na naše pomery rýchlo http://aktualne.atlas.sk/psy-a-macky...ko/spolocnost/, len nechápem prečo až s účinnosťou od januára 2014 a nie hneď, keď už bol "úkaz" v našom parlamente, že bol schválený zákon aj retroaktívne. (Možno nie jeden...)
    gilda http://www.slobodnyvysielac.sk/redat...nost-sanve.mp3
    v úvode rozhovor s Mgr. Adrianou Adamčoovou, autorkou petície (zo včerajška).
      zbaliť

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Vie niekto čo všetko obsahuje čip?
    Kto videl film Ostrov Dr. Moreau s Marlonom Brandom v hlavnej úlohe a vie čo je panická porucha, tetánia a pod., asi by veľmi čipom neveril.
    Stačí aby sa psíci premnožili + ľudské zlyhanie, a je vykonané.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 To snad nie-))
    korela V konečnom dôsledku, prečo nie? Je nemožné vyslať z niečoho do niečoho impulz? Je niekde dopodrobna uvedené zloženie čipu a všetky jeho funkcie? Pri dnešných technológiách je možné všetko. Akoby sa doteraz nerobili tie najpríšernejšie pokusy aj na ľuďoch, zvieratá nie sú výnimkou, to je predsa verejné.
    Podnes napr. o pôvod PP nevie daný odbor vedecky vysvetliť. Je bez definície a dôkazov. Iba dohady a možnosti.
    alaya1 myslim si, ze zamer mat ocipovane 3 druhy zvierat je uplne inde, ako uvadzas.

    Len nerozumiem, preco toto vsetko nevadilo ludom, kym sa psy tetovali a cipovali len na urcitych psoch.

    Moj pes ma cip uz 5 a pol roka, nikdy som nepozorovala, zeby mal s tym nejake problemy.

    Je to kazdeho vec, ako sa k tomu postavi. Ak psa neda zacipovat, je to jeho vec, mozno mu na to nepridu za cely zivot psa, verim tomu, ze ho veterinar aj zaockuje na besnotu bez potvrdenia o ockovani, ved su to prachy, takze je to o ludoch.
    korela http://aktualne.atlas.sk/nestihli-st...ko/spolocnost/
    Dav Mám dojem, že pokusy sa u nás už robia aj na ľuďoch - dosť blbých noviel zákonov vyprodukoval parlament na pokusy, čo všetko národ zhltne.... (nielen toto o zvieratá)
    Dáša_ veru tak, po tomto zasadaní parlamentu sa tuším už aj bojím otvoriť nejakú stránku, lebo hneď sa len dozviem, kde všade chce odo mňa štát viac peňazí, viac práce..... aby o mesiac prišiel na to, že vlastne je to celé blbosť...
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.