Zavrieť

Porady

refakturacia a daň.povinnosť

Každý mesiac refakturujeme druhej firme časť nákladov - tel.poplatky, el.energiu... na základe faktúr, ktoré nám vystavia naši dodávatelia. Kedy mi vzniká daň. povinnosť, dňom vystavenia faktúry ? Napr. tel.poplatky za 05/2004 vyfakturujem v 06/2004 , daň. povinnosť v 06/2004.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka je offline (nepripojený) Lenka

    som "blazniva" baba, milujuca zivot a svoju rodinku:))))) ...viac Lenka
    Suhlasim s MIRKOU, je to den vystavenia faktury, refakturacie akoby uz neexistovali, je to vase vlastne plnenie.

    Katina je offline (nepripojený) Katina

    Katina
    Ahojte,

    hladala som, ci sa tu uz moj problem nevyskytol a nasla som, ale to bolo este vlani...
    Prosim o radu, ci aj v r.2005 mozem naklady na elektriku a vodu refakturovat najomnikom s datumom danovej povinnosti zhodnou s datumom vystavenia faktury... Vratila sa mi totiz od najomnika faktura za 01/2005 vystavena v 02/2005 s tym, ze mam spravne urcit datum dodania podla §19 ods.3 platneho od 1.1.2005. Poradi mi niekto? Dakujem...


    Lienka je offline (nepripojený) Lienka

    Lienka
    Ja si myslím, že pri refakturácii je dátumom dodania deň refakturácie čiže deň vystavenia faktúry.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Katina
    Ahojte,

    hladala som, ci sa tu uz moj problem nevyskytol a nasla som, ale to bolo este vlani...
    Prosim o radu, ci aj v r.2005 mozem naklady na elektriku a vodu refakturovat najomnikom s datumom danovej povinnosti zhodnou s datumom vystavenia faktury... Vratila sa mi totiz od najomnika faktura za 01/2005 vystavena v 02/2005 s tym, ze mam spravne urcit datum dodania podla §19 ods.3 platneho od 1.1.2005. Poradi mi niekto? Dakujem...


    Keďže ty nie si priamym dodávateľom služieb-telefón,energie,voda... ale máš s odberateľom uzatvorenú zmluvu, dávaj do fakturácia text - v zmysle uzatvorenej zmluvy za ten ktorý mesiac. Dňom dodania sa pre teba stáva termín, kedy si ty dostala faktúru, a ty musíš vystaviť faktúru bez meškania. Teda, dňom dodania je pre teba dátum doručenia faktúry.

    S.K. je offline (nepripojený) S.K.

    S.K.
    Od 01.01.2005 sa pri opakovaných plneniach musí uvádzať posledný deň obdobia, ktorého sa týka. Takže, ak pravidelne fakturujete el.energiu, nájom ...., musí sa uvádzať daň. povinnosť napr. el.energia za 02/2005, FA vystavená v 03/2005, ale s dátumom daň.povinnosti: 28.02.2005, aj keď nie si priamy dodávateľ.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Ja vyhotovujem fakturu za elektrinu, plyn, ap. za mesiac februar s datumom dodania zhodnym s datumom vyhotovenia mojej faktury napr. 3.3.2005? Je to nespravny postup? Mala som dan odviest uz vo februari ak si ja uplatnujem DPH z doslych fa az datumom dorucenia, cize nie datumom dodania? Tym padom sa mi dan. povinnost stretne s odpoctom v 03/2005...

    Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

    Jankaaa
    Ak refakturejem inej firme elektrinu, plyn musím k tejto faktúre prikladať aj kópie faktúr od elektrárni,plynárni? Čo všetko by malo byť uvedné na faktúre/napr.stav elektromeru?/
    Naposledy upravil Jankaaa : 21.04.05 at 11:23

    refakturacia a daň.povinnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.