Zavrieť

Porady

Účet v banke

Chcem sa spýtať či je živnostník povinný založiť si účet v banke alebo môže používať "rodinný účet" na ktorý budú chodiť faktúry z jeho činnosti ale aj napr. manželkina výplata z jej práce a iné
7 komentárov     zbaliť
Katy a R a prečo vlastne nechceš mať osobitný účet ako szčo?
kn-alka ani ja nemám zvlášť účet... ale ja si účtujem sama sebe ............ nemienim podporovať nenažranosť banky poplatkami.... ja mám momentálne BÚ bez poplatkov, nebudem zakladať druhý účet, kde mi mesačne strhnú 4-5 EUR
Katy a R ja furt nemchápem, načo si ľudia zakladajú účty s poplatkami ?????
kn-alka ... lebo nie každý je schopný porozumieť internetbankingu..... aj ja vždy odporúčam banky s internetbankingom... odpoveď: ja sa tomu nerozumiem, ja si radšej skočím do banky
Janiela banky sú nenažrané na čele s nenažrancami nenažranými, radšej sa nerozpisujem, čo som zažila dnes, ale kypím zlosťou
nechcem s nikým bankovať
Braňo mbank máš zdarma napríklad
Janiela uvažujem o tom, jediné čo ma drží na starom účte je úver
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    nie je povinnosť zaloziť si účet v banke - je ale povinnosť do 30 dni na DU oznámiť čísla účtov vedených v bankách, na ktorých budú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti

    je ale vhodnejšie mať samostatný účet na podnikanie
    Naposledy upravil avalik : 13.08.13 at 20:23

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    hanelie, Katy a R, Xanti, kn-alka, tictac7, Stefan2005
    6

    ninka24 je offline (nepripojený) ninka24

    ninka24
    Ak si budeš účtovať sám, OK, maj len jeden účet. Ale ak ti bude účtovať nejaká účtovníčka, tak sa priprav, že budeš sedieť pri nej a "triediť" platby každý mesiac

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.