Zavrieť

Porady

opatr. v AT - živnosť

je možné, aby opatrovateľka v AT pracovala bez živnosti? Čítala som ponuku na miesto opatr. ... dotyčná hľadá striedačku a píše, že je to bez živnosti ... vraj rodina zahlási opatrovateľku na príslušných miestach, ale živnosť tu nechce.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Môže túto prácu vykonávať ako závislú činnosť na pracovnú zmluvu, podrobnosti - viď príloha
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alencek dík za odpoved...nevedela som o takejto možnosti...čiže ked rodina zamestná, čo to znamená pre opatrovateľku (plusy-mínusy) a je to výhodné aj pre rodinu,či? dík za odpoved
    arizona Pre OP je to vyhoda,lebo zmluva s rodinou sa riadi rak. zakomni /tak ako bezni rak. zamestnanci/, takze OP ma pravo na platenu dovolenu, 13,14 plat,preplatene sviatky naroky na volno, ma sice vyssie odvody,ale tie plati klient,nemusi sa starat o podavanie DP apod. Kdezto ak OP pracuje na svoju zivnost ma naroky iba na to, co si sama dohodne s klientom.

    Len sa pre istotu spytatj,preco nechcu zivnost,ci ti daju zmluvu oni,aby si nepracovala na cierno.
    kopretinka to sa čudujem,že by ju klienti chceli zamestnať...to skôr bude tá černota....
    zanetth Tiež sa mi to nezdá, pre rodinu je to nevýhodnejšie, jednoznačne si treba overiť a spýtať sa, či je to práca na Arbeitsvertrag (v tom prípade si zamestnanec) alebo na Werkvertrag resp. Personenbetreuungsvertrag (nutná živnosť), aby z toho nakoniec nebola "čierna práca"...
    arizona Tuto moznost vyuzivaju zvacsa rodiny,ked maju svoju firmu a aj inych zamestnancov.Takze prijmu iba dalsieho zamestnanca...ale su aj pripady,ked takto zamestnaju OP aj bez firmy,ale tych je malo
      zbaliť

    opatr. v AT - živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.