Zavrieť

Porady

výpoveď po skončení PN a dávka v nezamestnanosti

dobrý deň prosím o radu pre moju mamu: má 55 rokov, u posledného zamestnávateľa pracuje 5 rokov za úplne minimálnu mzdu, má problémy s chrbticou a tak každý rok je cca 2-3 mesiace PN. Aj momentálne je už druhý mesiac na PN a zamestnávateľ jej naznačil že po skončení PN dostane výpoveď - viem že keď mu predloží lek.posudok tak by ju mal preradiť na iné miesto, ale on pre ňu iné miesto nemá a ako sa sám vyjadril "nepotrebuje takú pracovníčku čo je stále na PN". Moja otázka je, čo by mohla mama urobiť aby jej potom vyšla aspoň trochu vyššia podpora - dávka v nezamestnanosti? Počuli sme že je výhodné sa pripoistiť v soc.poisť. ale nevieme ako dho by si to pripoistenie musela platiť, či sa jej to vôbec oplatí a či sa to vôbec dá keď je momentálne PN ... za každú radu budeme vďační ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak by sa mamka chcela poistiť ako DPO .. tak by to malo význam vtedy, keby nejakú dobu platila toto poistenie a súčasne pracovala - vtedy by sa jej sčítali obidva VZ ... ale aj to by nebolo ktoviečo - keďže sa berie do úvahy priemer za dva roky.
    A ak ju naozaj chce zamestnávateľ prepustiť čo najskôr - tak to dobrovoľné poistenie(kôli dávke v nezamestnanosti) podľa mňa netreba.
    To sa môže radšej prihlásiť neskôr (kôli nemocenskej dávke) - ak sa jej zhorší zdravotný stav - a potom by mohla poberať nemocenské ako DPO ..

    výpoveď po skončení PN a dávka v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.