Zavrieť

Porady

Domová prehliadka

Ako vyzerá súdne povolenie na domovú prehliadku. Prípadne, existuje nejaký formulár na stiahnutie?? Ďakujem!
4 komentárov     zbaliť
buchač Ako vyzerá uvidíš , ak Ti ho oprávnený strčí pod nos ...
lujza.j ...a aká že ti hrozí obyč alebo aj s kukláčmi....
buchač Kukláči najprv " klopú " ......
lujza.j ...alebo kopú?...alebo...."prečo ste zastrelili toho psíka, ved ja by som vám otvoril"...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Trestny poriadok

    § 100
    Príkaz na domovú prehliadku

    (1) Nariadiť domovú prehliadku je oprávnený predseda senátu a pred začatím trestného stíhania alebo v prípravnom konaní na návrh prokurátora sudca pre prípravné konanie. V neodkladných prípadoch tak môže namiesto príslušného predsedu senátu a v prípravnom konaní sudcu pre prípravné konanie urobiť predseda senátu a v prípravnom konaní sudca pre prípravné konanie, v ktorého obvode sa má prehliadka vykonať. Príkaz na domovú prehliadku musí byť vydaný písomne a musí byť odôvodnený. V príkaze sa uvedie opis veci alebo opis osoby, ktorá sa má zaistiť pri domovej prehliadke, ak je známa. Doručí sa vlastníkovi alebo užívateľovi obydlia pri prehliadke, a ak to nie je možné, najneskôr do 24 hodín po odpadnutí prekážky, ktorá bránila doručeniu.

    formular na stiahnutie asi nenajdes ale vygooglis si ako vyzera
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Rubano, s.r.o. Vďaka za odpoveď, Avalik.
    A vám ostatným "srandistom" prajem, aby sa vám to v reálnom živote nestalo, lebo to nie je sranda. Ja som to zažil a viem, o čom hovorím. :-(
    buchač Nuž .....máš pravdu ...my ostatní sme srandisti .....
    Lenže ide o to , že tou srandou v podstate nič nepokazíme ....

    Čo je ale hlavné , moje srandovanie ( za seba vravím ) ešte nikdy nespôsobilo to , že by mi kukláči klopali na dvere bytu a následne prevrátili byt hore nohami ....

    Zažil som už všeličo , takže môžem povedať , že sa je potrebné správať tak , aby nebolo potrebné dávať príčinu na tú domovú prehliadku ...
    Respektíve robiť tie odrby tak , aby sa na to neprišlo ...

    Otázka by znela aj inak ( podpis máš s.r.o. ) ...
    Kohože si to ojesexoval , keď šlo o tú domovú prehliadku ???
    Lebo na takéto niečo zvykne byť aj pádny dôvod !!!!
    lujza.j ja som nezažila...len som tam "chlapcov" velila....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.