Zavrieť

Porady

Všetko sa zapne len ventilátor na CPU nie...Viete mi poradiť prosím?

Dobrý deň!
Prosím Vás o radu...Zapnem si PC a všetky ventilátory sa rozbehnú aj kontrolky všetko len ventilátor na CPU sa rozbehne na 2 sekundy a potom sa zastaví a len trhá...Monitor sa správa ako pri vypnutom PC...Ono mi toto už robilo ale vždy keď som vypol zdroj alebo pár krát odpojil z elektriky tak nakoniec to naskočilo ale teraz nič....Prosím Vás o radu prípadne neaké názory a tak... ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    191pali191 Ak by bol chybný ventilátor tak by PC išiel nie???

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Sú tri možnosti:
    a) chybný ventilátor - čiastočne zadretý , cukaním pri zapnutí sa uvolní a potom ide. Vyskúšať, aký má odpor (fyzický) pri nezapnutom stave - vymeniť;
    b) chybná doska, resp. napájanie dosky a 12V pre ventilátor - vyskúšať iný ventilátor.
    Ale podľa príznakov - monitor nenaskočí, ventilátor sa nerozbehne to vyzerá na možnosť b), alebo
    c) chybný zdroj - vetva 12V nenabieha korektne - vyskúšať iný zdroj.
    191pali191 Zdroj som skúšal vymeniť a robí to to isté...takže myslíš že je bude chybná doska??

    Všetko sa zapne len ventilátor na CPU nie...Viete mi poradiť prosím?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.