Zavrieť

Porady

poraďte niečo na drôtovce a pandravy

máme 5 rokov záhradu , zo začiatku sme mali len drôtovce,nakoľko nebola pôda dlho obrábaná,ale teraz nám pribudli aj pandravy,sypali sme na jeseň taký prach,asi dolomit/nepamätám si ,ale mali sme to zo záhradkárskych potrieb/,vápno to určite nebolo,ale neviem či to nejako zabralo,lebo keď sme teraz kopali zemiaky,nezdalo sa mi toho menej.poraďte čo na to ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Prevápniť pôdu, to je isté riešenie, že to pomôže.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    na drotovce pomaha v zime vysypavat popol z dreva.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mariana97 aj to sme robili,bolo ich určite menej,ale ešte máme zemiaky prevŕtané
    arizona treba to opakovat castejsie a dlhodobo. Nam sa drotovce stratili uz po dvoch rokoch,ale nadalej sme preventivne popol sypali. Viac sa drotovce neukazali, mam to odskusane.
    pablito74 Len ono ak ma niekto zahradu velku, tak skadial nabrat tolko popola ? Popol z cisteho dreva by samozrejme prospesny byt mohol, no na druhej strane treba dat pozor na ph pôdy, nakolko je velmi zasadity, a zemiaky maju radi pôdu neutralnu alebo mierne kislu. Ja by som navrhol pouzit dusikate vapno, tam by ste zabili dva muchy jednou ranou. No ze by bolo nejake lacne sa povedat neda ...
    pablito74 A samozrejme ako pisu v odkaze co som dal vyssie. Njpodstatnejsie je kvalitne obrabanie pôdy, a OSEVNY POSTUP.
      zbaliť
    mariana97 tak dík,xixi
    julysak Ja som tak po 5 rokoch od dovezenia s hnojom musel riešiť medvedíkov

    - na jednom konci dohryzené mladé zemiaky
    - a aj o 50 m na druhom konci dohryzené

    poraďte niečo na drôtovce a pandravy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.