Zavrieť

Porady

Zmluva pri založení rodičovského bytu v žiadosti o úver

Dobrý deň poradcovia,

rada by som sa vás opýtal resp. nechala si od vás poradiť, v situácii keď zakladáme rodičovský byt ako zábezpeku pri žiadosti o úver. S priateľom žiadame o úver a žiadali sme aj mojich rodičov o súhlas na založenie ich bytu. Obaja rodičia súhlasili avšak podmienkou je to, že v prípade nášho rozchodu môj priateľ prevedie svoj podiel pozemku aj budúcej nehnuteľnosti na mňa. Všetci s týmto súhlasíme. Rada by som však pripravila zmluvu, vyhlásenie (neviem) v ktorom by sme túto podmienku napísali. Nechcem ísť s týmto za právnikom , pretože v súčasnosti nemáme dostatok financií na to aby sme to riešili touto cestou a preto sa obraciam na vás. Ako by sme to mali napísať do zmluvy? či je vôbec potrebná zmluva či nebude stačiť nejaké vyhlásenie a podobne. Za každé rady vopred Ďakujem! :-)

s pozdravom Veronika
Naposledy upravil veronika9001 : 28.08.13 at 10:34 Dôvod: :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Sú veci na ktorých je veľmi drahé šetriť a toto je jedna z nich.
    Doplnenie odpovede-je to nevyhnutné,život je dlhý a nikdy nevieš čo sa stane zajtra.Trochu tu čítaj o takýchto temach v rubrike právo a hodne pochopíš.Výdaj na právnika je vo Vašom prípade absolutne nevyhnutný.Pre obidve strany,nielen pre Teba ale aj pre partnera.
    Naposledy upravil BXLmiami : 29.08.13 at 04:34
    veronika9001 určite v prípade ak to bude nevyhnutné, tak to budeme takto riešiť, skôr som len chcela vedieť či je nejaká alternatíva a podobne ale Ďakujem za reakciu

    Zmluva pri založení rodičovského bytu v žiadosti o úver

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.