Zavrieť

Porady

Dobropis z EU

dostal som dobropis na tovar z krajiny EU. Podľa zákona o DPH ide o opravu zakladu dane a malo by sa to dodaniť kurzom z pôvodnej faktury, kedy vznikla danova povinnost. Ale ja mam pripad ze dobropis mi prisiel vo februari 2006 a vzatuje sa na fakturu ktoru som dostal este pred vstupom SR do EU.Neviem ci to mam nechat tak,alebo dodaniť, ale akym kurzom?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    accountant
    dostal som dobropis na tovar z krajiny EU. Podľa zákona o DPH ide o opravu zakladu dane a malo by sa to dodaniť kurzom z pôvodnej faktury, kedy vznikla danova povinnost. Ale ja mam pripad ze dobropis mi prisiel vo februari 2006 a vzatuje sa na fakturu ktoru som dostal este pred vstupom SR do EU.Neviem ci to mam nechat tak,alebo dodaniť, ale akym kurzom?
    Dakujem
    Asi pred rokom som sa niekde na takýto prípad pýtala a bolo mi poradené, že takéto dobropisy sa nemajú dodaňovať. Ak preukážeš pôvodný doklad, na ktorom nebola povinnosť odvádzať DPH, tak ani teraz nemusíš túto DPH odvádzať, ale pôvodný kurz by trebalo zachovať pri účtovaní dobropisu.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    §85 ods. 6 ZDPH:
    Na odpočítanie dane, ktorá sa vzťahuje na zdaniteľné plnenia uskutočnené do 30.4.2004 vrátane a ktorá sa vzťahuje na tovar dovezený do 30.4.2004 vrátane, sa vzťahujú doterajšie predpisy s výnimkou odpočítania dane viažucej sa na majetok, ktorú platiteľ môže odpočítať pri registrácii pre daň.

    Čiže aj na opravu odpočítanej dane možno aplikovať spomínané ustanovenie. Na opravu odpočítanej dane nemožno aplikovať ZDPH platný od 1.5.2004.

    accountant je offline (nepripojený) accountant

    accountant
    takze z tohto vsetkeho vyplyva,ze nebudem s tym nic robit a nebudem to davat nikde do danoveho priznania DPH.Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.