Zavrieť

Porady

mozem odist z prace ked mam u zamestnavatela dlh?

dobry den, dufam ze mi nejaka dobra dusa poradi. pred rokom mi vznikol dlh u zamestnavatela takmer 4000 euro. bola som oklamana podvodnikom ale bohuzial vinu nesiem ja. so zamestnavatelom som sa dohodla ze mi bude kazdy mesiac strhavat 100 euro. nasla som si robotu v rakusku ako opatrovatelka. problem je ze ked odidem z prace nemam na vyplatenie dlhu ktory je 3300 euro a neviem ci mozem splacat aj nadalej po 100 eur. v dohode o uznani zavazku sa pise ze v pripade ukoncenia pracovneho pomeru oznamim na riaditelstvo adresu noveho zamestnavatela aby mi mohli strhavat aj nadalej peniaze. lenze ked budem robit na zivnost neviem ci mi to uznaju v mojej terajsej robote?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Treba požiadať zamestnávateľa, aby upravil dohodu o zrážkach v zmysle nastávajúcej situácie, že ideš pracovať na živnosť. Splácať môžeš cestou banky trvalými zrážkami.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    tu Ti neporadíme. Závisí od zamestnávateľa, či pristúpi na splátky aj po skončení PP alebo bude požadovať jednorazové splatenie celej dlžnej čiastky. Musíš rokovať priamo so zamestnávateľom.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    podľa môjho názoru môžeš odísť zo zamestnania ale odporúčam ti platiť dohodnuté mesačné splátky, pretože dohoda je platná, aby si sa nedostala pod činnosť exekúcie.....
    v tomto prípade platí § 131 ZP.....nakukni do neho.....pripájam ods.3 uvedeného §

    (3) Ďalšie zrážky zo mzdy, ktoré presahujú rámec zrážok uvedených v odsekoch 1 a 2, môže zamestnávateľ vykonávať len na základe písomnej dohody so zamestnancom o zrážkach zo mzdy, alebo ak povinnosť zamestnávateľa vykonávať zrážky zo mzdy a iných príjmov zamestnanca vyplýva z osobitného predpisu.
    Naposledy upravil Mila123 : 01.09.13 at 18:31
    567funny567 dakujem skusim to nejako vyriesit.
    Mila123 ešte sa pozri na § 20 ZP.....aby ťa zamestnávateľ neprekvapil

    mozem odist z prace ked mam u zamestnavatela dlh?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.