Zavrieť

Porady

ID zarátaný do dochodku?

dobrý deň
chcem sa spýtať:
bol mi uznanaý ID (55%) - či mi obdobie poberania invalid. dochodku bude zarátaný aj do dôchodku (ako odrobené roky) . vdaka moc
ak nie, je tu jediná šanca dobrovolné poistenie - dôchodkové?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ano, obdobie dôch.poistenia pri výpočte ID máš zohladnené do veku 62 rokov. (dopočítané roky).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Pohar Veronika dobre tomu rozumiem? že ked mi budú počítať odrobené roky do dochodku...tak toto obdobie čom som na ID - mi tam tiež zarataju? vdaka moc....lebo nerozumiem tomu moc dobre
    veronikasad Už ti ho tam zarátali - ako som napísala - teraz. Keď ti vznikne nárok na starobný dôchodok (to je ešte zrejme strááááááášne ďaleko), urobia ti len prepočet. Starobný dôchodok nemôže byť nižší ako plný invalidný (tvoj terajší ID prepočítali % priznaného postihu)
    Stefan2005 ... vyššie uvedené by som korigoval nasledovne: že starobný dôchodok nesmie byť vymeraný z nižšieho priemerného osobného bodu ako bol pri použitý pri určení invalidného dôchodku.
    veronikasad Súhlasím so Štefanom.,
      zbaliť

    ID zarátaný do dochodku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.