Zavrieť

Porady

Zamestnankyňa odchádza do dôchodku...

Dobrý deň, mám problém, tento rok jedna zamestnankyňa odchádza do dôchodku, je v riadnom pracovnom pomere a bude naďalej zamestnaná. Aké povinnosti z tohto vyplývajú pre mňa ako zamestnávateľa? Čo neopomenúť? (je mi jasné že nemá nárok na odpočítateľnú položku a pri odvodoch zamestnávateľ neplatí invalidné a poistenie v nezamestnanosti) Neviem napríklad kto to oznamuje sociálnej poisťovni, či treba odovzdať nejaké potvrdenie o príjme....
Ďakujem za tipy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    mali by ste svojej dôchodkyni vystaviť všetko čo sa týka skončenia pracovného pomeru (myslím okrem ELDZ) - ale to si zisti na Sociálke, oni budú vedieť. Žiadosť o starobný dôchodok už teraz vybavuje Sociálka, čiže aj informácie o tomto by mali mať (pre vybavenie dôchodku, by si mala vydať zamestnankyni zápočtový list a aj potvrdenie o príjme, aby SP vedela vypočítať výšku dôchodku). Ak ostáva u vás zamestnankyňa naďalej, tak som teraz na pochybách, či ju máš odhlásiť a zároveň prihlásiť, alebo len uviesť na registračnom liste zmenu, že od XY dňa je už dôchodcom. Podľa mňa ak zavoláš na Sociálku dozvieš sa viac - prepáč, že ťa takto odvolávam na "tú" inštitúciu :-)
    Pekný deň

    Veva je offline (nepripojený) Veva

    Veva
    Pri odchode na starobný dôchodok pri neprerušení prac.pomeru je dôležité vystaviť
    do dňa kedy sa rozhodne isť na dôch.ELDZ t.j.od 1.1.2004 do ..... a žiadne prerušenie
    prac.pomeru len soc.poisť.vydá doklad ,že je spísaná žiadosť o starobný dôchodok a na základe toho môže zamestnávateľ znížiť povinný odvod na invalidné a v nezamestnanosti.

    Zamestnankyňa odchádza do dôchodku...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.