Zavrieť

Porady

dovolenka

Ahojte.. potrebovala by som radu ohladom dovoleniek.. Som zamestnana v istej firme od 13.03.2006 a potrebujem den volna dna 21.04.2006.. Mam uz narok na dovolenku? ako to vlastne je? diky velmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    majenka21
    Ahojte.. potrebovala by som radu ohladom dovoleniek.. Som zamestnana v istej firme od 13.03.2006 a potrebujem den volna dna 21.04.2006.. Mam uz narok na dovolenku? ako to vlastne je? diky velmi pekne
    Nárok na 1/12 ročnej výmery Ti vznikne po odpracovaní 22 pracovných dní.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    majenka21
    a ked som na dobu urcitu na 6 mesiace zamestnana tak aj vtedy?
    Za šesť mesiacov( celých )budeš mať nárok na 20/12*6=10 dní.Pri ročnej výmere 4 týždne.
    Naposledy upravil Tweety : 16.03.06 at 12:30

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Pozor , zamestnávateľ môže trvať na moťnosti poskytnúť dovolenku po odpracovaní 60 dní (v zmysle § 101 ZP). Takže v prvom rade dohoda so zamestnávateľom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stina
    Pozor , zamestnávateľ môže trvať na moťnosti poskytnúť dovolenku po odpracovaní 60 dní (v zmysle § 101 ZP). Takže v prvom rade dohoda so zamestnávateľom.
    Takýto postup zamestnávateľa nemá oporu v ZP.
    § 105
    Dovolenka za odpracované dni

    Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 22 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Tweety
    Za šesť mesiacov( celých )budeš mať nárok na 20/12*6=10 dní.Pri ročnej výmere 4 týždne.
    V konkrétnom prípade to asi nebude 6/12, keďže vznik nároku na pomernú časť dovolenky za kalendárny rok je podmienenný ucelenými kalendárnymi mesiacmi (od prvého do posledného dňa každého kalendárneho mesiaca) trvania pracovného pomeru.
    Podľa informácie uvedenej v príspevku číslo 1 pracovný pomer vznikol v priebehu mesiaca (13.3.) a podľa informácie uvedenej v príspevku číslo 3 pravdepodobne aj skončí v priebehu mesiaca (13.3. + 6 mesiacov = 12.9.). Ucelených kalendárnych mesiacov bude preto iba 5 (apríl, máj, jún, júl, august).
    Záver: ak bude odpracovaných najmenej 60 dní a nebude vymeškaných viac ako 99 dní, nárok vznikne iba na 5/12 z ročného výmeru (t.j. 5/12 zo štyroch alebo piatich týždňov). Bohužiaľ.
    Naposledy upravil endrju : 16.03.06 at 17:46

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    endrju
    V konkrétnom prípade to asi nebude 6/12, keďže vznik nároku na pomernú časť dovolenky za kalendárny rok je podmienenný ucelenými kalendárnymi mesiacmi (od prvého do posledného dňa každého kalendárneho mesiaca) trvania pracovného pomeru.
    Podľa informácie uvedenej v príspevku číslo 1 pracovný pomer vznikol v priebehu mesiaca (13.3.) a podľa informácie uvedenej v príspevku číslo 3 pravdepodobne aj skončí v priebehu mesiaca (13.3. + 6 mesiacov = 12.9.). Ucelených kalendárnych mesiacov bude preto iba 5 (apríl, máj, jún, júl, august).
    Záver: ak bude odpracovaných najmenej 60 dní a nebude vymeškaných viac ako 99 dní, nárok vznikne iba na 5/12 z ročného výmeru (t.j. 5/12 zo štyroch alebo piatich týždňov). Bohužiaľ.
    Správne celých mesiacov, v príspevku som to uviedla, majenka neuviedla presne dátum ukončenia, takže som predpokladala, že odrobí celých 6 mesiacov, tak preto takto, samozrejme ak to neodrobí, tak sa jej nebudú počítať.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Potrebovala by som vediet ako je to s dovolenkou, ak pracujem vo firme napr.3 roky, čiže celý minulý rok som pracovala, a tento rok chcem skončiť PP, čiže pracovať budem do konca mája. Mám nárok na celu vymeru dovolenky, t. j. 20 dni, alebo mi vypocítaju 20 : 12 x 5, ciže 8 dni???

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    nikulik
    Potrebovala by som vediet ako je to s dovolenkou, ak pracujem vo firme napr.3 roky, čiže celý minulý rok som pracovala, a tento rok chcem skončiť PP, čiže pracovať budem do konca mája. Mám nárok na celu vymeru dovolenky, t. j. 20 dni, alebo mi vypocítaju 20 : 12 x 5, ciže 8 dni???
    Ak skončíš 31. 5. 2006, budeš mať nárok na 5/12 výmery dovolenky, tak ako píšeš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nikulik
    Potrebovala by som vediet ako je to s dovolenkou, ak pracujem vo firme napr.3 roky, čiže celý minulý rok som pracovala, a tento rok chcem skončiť PP, čiže pracovať budem do konca mája. Mám nárok na celu vymeru dovolenky, t. j. 20 dni, alebo mi vypocítaju 20 : 12 x 5, ciže 8 dni???
    Dostaneš len pomernú časť ročnej dovolenky, správne 8 ,5 dňa za rok 2006. Nemáš už starú?
    Naposledy upravil Tweety : 22.03.06 at 09:26 Dôvod: oprava gramatická

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    No samozrejme, ze pripočítam staru to je jasne. A ako sa to zaokruhluje dovolenka? 8,3 nie je 8 dni ale 8,5?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nikulik
    No samozrejme, ze pripočítam staru to je jasne. A ako sa to zaokruhluje dovolenka? 8,3 nie je 8 dni ale 8,5?
    do 25 stotín sa zaokruhľuje smerom dole, nad 25 do 75 sa pridáva poldeň, nad 75 smerom hore.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.