Zavrieť

Porady

Môžem mať celodenné vychádzky počas PN v tehotnosti?

Som na PN pretože som tehotná a nemôžem vykonávať fyzicky náročnú prácu,ktorú mám a aj môj vek už je rizikový.Diagnóza je 026.Zdravotne sa cítim vcelku fajn,len niekedy viac únava.Rada by som však viac chodila na vychádzky do prírody,lenže ja bývam v meste a nestihnem za 2 hodiny zájsť mimo mesto niekam do prírody, kde je ticho a čistý vzduch,to pri hlavnej stanici kde bývam nemám.Mám aj dýchacie problémy-nosné dutiny stále zapálené.Môj lekár súhlasí aj z celodennými vychádzkami,ale musím si ísť sama na SP požiadať o zmenu vychádzok s tým,že môj lekár súhlasí.Ale keď som sa bola opýtať tak ma zamestnankyňa odbila že to sa nedá a prečo atd..Potom mi ale povedala,že vedúca tam nie je a že mám prísť za ňou ale že ma upozorňuje,že je nekompromisná.Tak sa chcem opýtať čo v takomto prípade mám robiť a ako sa dozviem a kde na akú diagnózu je možné dostať celodenné vychádzky.Ďakujem za akékoľvek odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pošli žiadosť o určenie vychádzok v inom termíne písomne posudkovému lekárovi SP.
    Janka215 Skúsim a ďakujem za rýchlu odpoveď

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    hmm to je zvlášne, že lekár, čo vypisuje PN-ku.... posiela do SP, aby vypísali vychádzky... to čo je za polovičatú robotu??? moja manželka má tiež PNku, keďže budem tata a jej lekár napísal vychádzky od 8:00 do 20:00 bezakýchkoľvek problémov a akýchkoľvek návštev SP... toto čo ty píšeš je podľa mňa čistá provokácia SP, že áno tu máš PNku a choď si dohodnúť vychádzky... prípadne aj kedy ti môžu prísť na kontrolu..
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janka215 Veď práve ja som z toho tiež zmetená,lekár mi povedal,že on to zmeniť nemôže iba SP,lebo že oni mu to takto stanovili.Napísal mi dve vychádzky doobedu 2 hod. a poobede 2 hod.Tiež si myslím že by to nemal byť problém aby tehotná nemohla mať celodenné vychádzky,pokiaľ nie je iná diagnóza.Ja som z Lipt.Mikuláša a tak neviem či je to u nás takto alebo mám skúsiť iného lekára?.Ďakujem za odpoveď,určite teraz viem,že sú možnosti len musím prísť na to ako.
    veronikasad PN-ku ti vypisoval obvoďák alebo gynekolog ?
    Ice dive možno je to podstatná informácie u nás to bol obvoďák na radu gynekológa... ale obvoďáčke to bolo šuma fuk... napísala si čo chcela a ako chcela prvé dva týždne to bolo bez vychádzok a potom tam šupla jednu 12 hodinovú denne
    Janka215 Mne dal PN gynekológ,Ice dive-to ste vyhrali,budem šťastná ak sa mi niečo podobné podarí
    Janka215 Dnes som bola u obvodnej opýtať sa či by mi ona mohla dať celodenné vychádzky, keby som bola u nej PN ,tak a povedala mi,že ona by nemohla zasahovať do špecializácie lekára ale podľa nej mal on vyznačiť celodenné vychádzky keď s tým súhlasil,ale že keď ma on posiela na SP, tak by som mala ísť za vedúcou.Tak zajtra idem za vedúcou SP, držte mi palce.
      zbaliť

    Môžem mať celodenné vychádzky počas PN v tehotnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.