Zavrieť

Porady

105°C na #1 Jadre. Je to prehrievanie alebo nie?

Od akých stupňov sa dá hovoriť o prehrievaní? Lebo teplota #1 Jadra a TZ01 bola maximal pri krátkom teste 105°C (keď som vypol ochranu programu OCCT) a myslím si, že je to až moc. Najmä mi to vadí počas hrania hier keďže sa začne prehrievať CPU automaticky spomalí činnosť čiže z 3300 MHz podtaktne na 2300 a to už je potom cítiť občasnými lagmi v hre. Je to interval medzi 10-30 sekundami. (Nemôžem s istotou povedať, že lagy sú spôsobené prehrievaním CPU ale je to moja teoria). Notebook nikdy nemávam na kolenách ani na žiadnom nespevnenom povrchu. Neustále ho mám na stole a niekedy dokonca ešte aj podložený aby bol lepší prísun vzduchu.
Naposledy upravil Vakos_SK : 06.09.13 at 23:14
Snímka2.PNG  
misoft A je čistý? I to svinstvo vo vnútri robí svoje.
Vakos_SK Je lebo nedávno som dával dole kryt kvôli tomu, že mi to dosť sekalo pri nejakých hrách ako som opisoval aj hore v texte a aj v minulej otázke (Čiže nebola to stránkovacia pamäť) a ventilátor bol úplne čistý dokonca som ho prefúkol a z neho nevyšiel žiaden prach. Teraz mám aj dosť problémy s hraním hier. Postrehol som, že na Minecrafte, keď bol notebook nový som mal 320 FPS, neskôr som mával max 200 FPS a teraz mám max 70. Tak je v tom dosť rozdiel a aj trocha natáčam na Youtube a teraz keď sa to hreje tak sa mi nedá pomaly ani screenshoty robiť
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    je to prehrievanie ako "svina", a uricte to je aj pricina lagov
    inak druhe jadro je na tom ako?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Vakos_SK #2 jadro 97°C Používam na testovanie program OCCT. A ak sa vážne jedná o prehrievanie tak to mám ísť reklamovať?
    mecky ak je notebook v zaruke tak ano, lebo ti to znizuje vykon
    ak by uz v zaruke nebol tak to spravi ktokolvek trosku sikovnejsi, pravdepodobne staci iba vycistit chladic a dat novu teplovodivu pastu
    Vakos_SK No to by som si spravil aj ja keby že nieje v záruke ale keďže je v záruke tak ho pôjdem reklamovať.
      zbaliť

    105°C na #1 Jadre. Je to prehrievanie alebo nie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.