Zavrieť

Porady

je to služba? faktúrujem mimo EU

Prosím potrebujem poradiť, či postupujem správne...naša SK firma montuje nové nezávislé kúrenia do vozidla,ktoré prechádza cez SK, sídlo jeho firmy je mimo EU...oslobodené od DPH na základe §47ods.6, píšem do r.17 dań.priznania...na fa stačí napísať, že je to oslobodené od dane?Alebo nejakú špeciálnu formuláciu? No a teraz ma zákazník zmiatol, že je tam aj tovar (to kúrenie) a že si máme ísť pýtať na colnicu číslo....ale však to nie je tovar, ale služba, montáže kúrení na SK účtujem na 602 jednou sumou vrátene materiálu, a nákup toho kúrenia na 501... Ďakujem skúsenejším....
Prosím, nikto nepomôže?
Kedže čas súri a už som úplne domotaná, zákazníkovi bude vystavená fa s dph s tým, aby si ju vypýtali späť.
12.9. doplňam, teda podľa rád za ktoré ďakujem, vystavím fa bez dph-§47ods.5, už len pre istotu dotaz, či treba niečo riešiť aj s colnicou? Ďakujem.
Naposledy upravil JM1968 : 12.09.13 at 11:26
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pendulum je offline (nepripojený) Pendulum

    Pendulum
    na faktúru netreba písať odkaz pri tomto type oslobodenia, ale zdá sa mi, že tu ide o ods.5, síce neviem či to vozidlo bolo pre tieto účely dovezené z krajiny odberateľa....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JM1968 nedávam oslobodenie, ten §47ods.6 nie sú všetky služby a v §16 montáž uvedená nie je, tak sa držím §57, ja dávam na fa za montáž 20% dph a oni si daň vypýtajú
    Pendulum myslím, že by trebalo začať pekne od začiatku, jedná sa o službu na hmotnom investičnom majetku, teraz treba určiť miesto dodania služby ak si ju nenašla v par. 16 tak ide o par. 15 a tu platí základné pravidlo, že miestom dodania služby zdaniteľnej osobe (ak je odberateľ podnikateľ) je miesto kde má sídlo, čiže krajina mimo EÚ to znamená, že sa bude jednať o oslobodenie - par.47 odst.5, čiže fakturuješ bez DPH a uvádzaš to v riadku 17 daňového priznania
    JM1968 to by bolo fajn...pôvodne som takto chcela, hoci som si tipla §47 ods.6...ale toto auto nebolo dovezené ani nadobudnuté, to nevadí?mne z tých formulácií paragrafov už šibe, zakaždým ked to čítam, tomu ináč rozumiem
      zbaliť

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    tiez si myslim ze ide o §47 odst.5 (povodne som si neuvedomila ze ide o tretie staty, tak som to opravila)
    Naposledy upravil nika.sum : 11.09.13 at 10:28 Dôvod: oprava
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JM1968 aha, takže bez dph...len mi je divné, že štátu nevadí, že urobím obchod a on nedostane dph....ešte raz vďaka
    Pendulum v niektorých zákonoch netreba hľadať logiku - to som sa zas naučila ja, ale každopádne DPH patrí krajine spotreby
    JM1968 ešte otázočka, ak je to tak, treba niečo riešiť s colnicou?
    Pendulum pri službe sú dve možnosti buď ide o aktívny zušľachťovací styk ten si treba ale vybaviť a je to administratívne náročné - druhá možnosť je preclievať to ako tovar, čiže áno, je potrebné už neviem kto to u vás preclieva ale je potrebné uviesť colnici alebo colnému deklarantovi kód colného sadzobníka, zaplatiť člo ak sa nejaké k tomu kódu viaže a čo je najdôležitejšie obdržať vývozné JCD pre preukázanie sa pri daňovej kontrole - kedže si fakturovala bez DPH
    JM1968 ďakujem pekne, ale zákazník súhlasil s fakturáciou dph, ešte raz vďaka, pekný deň
      zbaliť

    je to služba? faktúrujem mimo EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.