Zavrieť

Porady

Môže sa na Dodatku k zmluve ručne dopísať chýbajúce očíslovanie odsekov?

Kataster prerušil konanie z dôvodu neúplnosti zmluvy a vyzval účastníkov konania na predloženie dodatku.
Pri tlači dodatku k darovacej zmluve na notariáte sa dokument nevytlačil tak, ako bol zaslaný mailom, konkrétne v nových doplnených článkoch sa na vytlačenom dodatku nezobrazilo číslovanie odsekov. Darca dodatok podpísal, notár podpis overil. Nikto si nič nevšimol, treba to podať pozajtra na kataster.
Môže sa v dodatku s už overeným podpisom doplniť chýbajúce číslovanie aj ručne? Občiansky zákonník toto nerieši.
Niekde som čítala, že treba priložiť aj celú zmluvú v novom znení. Kataster však požadoval iba dodatok.
Naposledy upravil Kvaka : 16.09.13 at 15:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    no ak budu vsetky podpisane vytlacky rovnake tak podla mna je to mozne ... ved notar overil podpis, nie znenie dodatku

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak zmluva po podaní návrhu na vklad obsahuje chyby v písaní alebo počítaní alebo iné zrejmé nesprávnosti, vykoná sa jej oprava dodatkom k zmluve alebo doložkou na zmluve, ak stým účastníci súhlasia. V doložke sa uvedie nesprávnosť, správne znenie s vyznačením dátumu vykonania opravy, podpisy účastníkov zmluvy, ako aj podpis konajúceho zamestnanca a odtlačok okrúhlej pečiatky

    Ak verejná listina alebo iná listina obsahuje chyby v písaní alebo počítaní alebo iné
    zrejmé nesprávnosti, alebo ak neobsahuje náležitosti podľa odsekov 1 a 2, správa
    katastra ju vráti vyhotoviteľovi alebo tomu, kto podal návrh na záznam, a určí lehotu na vykonanie opravy.

    http://www.skgeodesy.sk/files/sloven...5-d-postup.pdf]
    Naposledy upravil Zita5 : 17.09.13 at 04:48
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kvaka Zitka, ale znenie dodatku sa číslovaním nijako nemení, text je v poriadku, aj bez číslovania zrozumiteľný, je tam všetko to, čo požadoval kataster doplniť.
    Zita5 Anka , tak sa s nimi spoj telefonicky a dohodnite sa.Ja by som dodatkom napísala pôvodné znenie - s označením ako nesprávne ....a nové znenie
    označené ako správne + podpis oboch strán .Takto by som to zaslala na kataster .Aj ak sa jedná len o číslovanie odsekov ..
    Kvaka Každý dodatok musí mať overený podpis darcu.
    Zita5 Ja som asi nesprávne pochopila Tvoju otázku .Čiže Vy ste spravili dodatok a ten je nesprávny ?
    Zita5 Pokús sa spojiť s Máriou27 .......ja som Tvoju otázku nesprávne pochopila inak zo začiatku , až teraz vlastne vidím, že sa robil dodatok , overil sa podpis a vlastne je v ňom chyba , nie sú označené odstavce ..
    Kvaka Dodatok je už podpísaný, podpis overený, iba odniesť na kataster treba, ale dokument bol vytlačený na notariáte, kde sa podpis darcu overoval a tlačiareň asi nepodporila formátovanie dokumentu. Body v dodatku sú očíslované, správne, akurát v texte nového vloženého článku sa nevytlačilo číslovanie odsekov. Aj bez nich to ale má hlavu aj pätu.
      zbaliť

    Môže sa na Dodatku k zmluve ručne dopísať chýbajúce očíslovanie odsekov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.