Zavrieť

Porady

Báger má ŠPZ - platí sa daň z motorových vozidiel ?

Vlastníme báger, doteraz nemal ŠPZ, neplatili sme daň z mot.vozidiel. Majiteľ sa však rozhodol prideliť mu ŠPZ - v tomto prípade už musíme platiť daň z motorových vozidiel? V TP je konkrétne uvedené " pracovný stroj samohybný" - môžem túto definíciu považovať za "zvláštne vozidlo" podľa zákona č. 725/2004 §2, odst.b a § 3, odst. 2 ? VZN mesta hovorí, že za vozidlo, ktoré je v dokladoch vozidla označené ako špeciálne vozidlo / a odvolávka na vyššie spomínaný zákon 725/2004/ je od dane oslobodené. Myslíte, že tým, že mu teraz pridelili ŠPZ automaticky sa platí už daň alebo stále môžem považovať za oslobodené podľa definície 725/2004 hoc teda v TP /dokladoch zrejme sa myslí TP/ / nie je doslova uvedené že je to špeciálne vozidlo? Ďakujem za odpoveď .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    § 84
    Predmet dane

    (1) Predmetom dane z motorových vozidiel je motorové vozidlo a prípojné vozidlo kategórie M, N a O38) (ďalej len „vozidlo"), ktoré je evidované38a) v Slovenskej republike a používa sa na podnikanie12) alebo na činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov39) (ďalej len „podnikanie").
    (2) Predmetom dane z motorových vozidiel nie je vozidlo
    a) používané na skúšobné jazdy, ktoré má pridelené zvláštne evidenčné číslo,40)
    b) určené na vykonávanie špeciálnych činností, ktoré nie je určené na prepravu a v osvedčení o evidencii časť I a osvedčení o evidencii časť II45aa) je označené ako špeciálne vozidlo.41)
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AdaMtiM Vďaka. Len ide o to, že v TP nikde nevidím napísané, že ide o "špeciálne vozidlo".....čo teraz? A potom ešte : ak má už pridelenú ŠPZ - ja to chápem tak, že tým pádom môže už jazdiť po cestných komunikáciách a preto už musí platiť DzMV..... lebo zákon 725/2004 hovorí niečo také. A vo VZN mesta sa práve na tento zákon odvolávajú.
    avalik a kategoria vozidla??? kedy je vozidlo predmetom dane som ti citovala ... preco myslis, ze bager je specialne vozidlo?
    AdaMtiM no veď práve neviem ho ani zaradiť do kategórie... v TP je to kategória PS zrejme " pracovný samohybný stroj" a podľa zákona č. 725/2004 §2, odst.b a § 3, odst. 2 by to malo byť to zvláštne = špeciálne ? vozidlo.... si myslím, ale nemá to v TP nikde takto napísané...že "špeciálne vozidlo" ..
    VZN mesta sa odvoláva práve na tento zákon..... tieto vozidlá podľa tohto zákona nie sú predmetom dane vo VZN mesta
    avalik no a vozidlo kategorie PS je predmetom dane? ... citala si co som citovala? ved si klikni na tie modre ciselka dostanes sa na prislusne odkazy - a zistis aj co je kategoria PS
    AdaMtiM Ďakujem veľmi pekne za pomoc......
      zbaliť
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Avalik chce povedať, že nezáleží či máš alebo nemáš ŠPZ, záleži M, N, O vtedy daň platíš.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik robis mi hovorcu?
    Antonia Jendrišáková áno, veľmi rada
    avalik len to nejako nepomaha
    AdaMtiM ale veď už áno, pomáha, už mi zasvietilo.....
    avalik
      zbaliť

    Báger má ŠPZ - platí sa daň z motorových vozidiel ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.