Zavrieť

Porady

Materská dovolenka

Prosím o radu vo veci výpočtu materskej. Z jedného zamestnania spĺňam podmienku poistenia viac ako 270 dní, teda z tohto zamestnania mi vyrátajú 65% z vym.základu. Z druhého zamestnania mám odpracované 3 mesiace, po troch mesiacoch budem na PN až do konca tehotenstva. Budem mať právo na materskú aj z druhého zamestnania? Ako rátam budem spĺňať tých 270 dní poistenia, len zaplatených budem mať len tie tri mesiace.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 áno, aj z druhého poistenia budeš mať nárok na MD, pri podmienke 270 dní poistenia , ak to druhé poistenie nie je dobrovoľné.....to by si si musela platiť i cez PN, pretože by ti na PN z DP nevznikol nárok
Silvia Szalaiova ďakujem za odpoveď
Silvia Szalaiova Môžem ešte jednu otázku? Mala som PP na dobu neurčitú. Zamestnávateľ mi dal 27.9.2013 výpoveď, par. 63 ods. 1 písm. b). Od 1.10. mi začína plynúť 2 mesačná výpovedná lehota, PP mi končí 30.11.2013. S touto výpoveďou som vôbec nerátala a už mesiace plánujem otehotniet. Čo sa stane ak za tie 2 mesiace výpovednej doby otehotniem? Tak isto sa mi končí pracovný pomer, alebo mám nejakú ochrannú dobu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.