Zavrieť

Porady

poraďte mi, prosím

ahojte,
prosím Vás poradte mi: mam spravenu komplet knihu jazd (JU), presne vycislene vydavky za jednotlive mesiace, len neviem ako to mam zauctovat v prenaznom denniku.
Poradte mi ...
dakujem
gabriela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    farulova
    ahojte,
    prosím Vás poradte mi: mam spravenu komplet knihu jazd (JU), presne vycislene vydavky za jednotlive mesiace, len neviem ako to mam zauctovat v prenaznom denniku.
    Poradte mi ...
    dakujem
    gabriela
    Je dobré , že máš spravenú knihu jázd , budeš ju potrebovať k preukázaniu prejazdených km , pokiaľ sa týka firemného auta .
    Avšak pri firemnom aute účtujeme do peňažného denníka , len nákup PHM a ostatné výdavky spojené s úživaním firemného auta .

    Pokiaľ sa týka súkromného auta , knihu jázd ani veľmi nepotrebuješ, pretože tu účtujeme na základe cestovného príkazu paušálnu spotrebu na 1 km - 6,20 SK + PHM na 1 km . Neúčtuješ bločky z nákupu PHM .

    A teraz je na Tebe , aby si napísala , aké máte auto - súkromné či firemné .

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    V JUc zaúčtuješ nákup PHM ako výdavok nevchádzajúci do základu dane
    a do prevádzkovej réžie vypočítanú spotrebu podľa tech.preukazu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ANNAP
    V JUc zaúčtuješ nákup PHM ako výdavok nevchádzajúci do základu dane
    a do prevádzkovej réžie vypočítanú spotrebu podľa tech.preukazu.
    Ešte nevieme aké to je auto . O súkromnom aute neúčtuje nákup PHM do VNZD . Tam účtuje len CP - VOZD-prevádzková réžia .

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    farulova
    ahojte,
    prosím Vás poradte mi: mam spravenu komplet knihu jazd (JU), presne vycislene vydavky za jednotlive mesiace, len neviem ako to mam zauctovat v prenaznom denniku.
    Poradte mi ...
    dakujem
    gabriela
    Predpokladám, že auto je firemné a nie si plátca DPH. Za každý mesiac pripni všetky bločky na jeden papier a po mesiacoch zaúčtuj výdavok z pokladne a v dalšom členení výdavok ovpl.daňový základ (prevádzková réžia). Na konci roka vrámci uzávierkových operácií zistíš či si nemala nadspotrebu PHM. Ak áno, cez interný doklad sumu nadspotreby odúčtuješ mínusom z prevádzkovej réžie. Ak si nemala nadspotrebu, nebudeš nič účtovať. Výpočet spotreby PHM je tu rozoberaný na PORADE.

    Teda PORAĎÁCI, kým som to dopísala, je tu už kopec príspevkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.