Zavrieť

Porady

auto z EU

Kúpili sme od súkromnej osoby z Nemecka do našej firmy auto v prepočte za nejakých 550.000,- Sk. Do daňového k dph som to zaradila ako dodanie tovaru v tuzemsku - kolonka04 (vraj to tak má byť, aj keď je to vlastne nie tovar, ale majetok). S hrôzou som však zistila, že aj keď je to jumper, je to osobné auto, bez nároku na odpočet dph. A čo včuľ? Do ktorého riadku v daňovom k dph to mám dať?
Teraz musím dať dodatočné daňové za 4.q.2005... ...a ako sa píše???
len opravené riadky, t.j. nejaké 2 či 3 ks, alebo mám napísať celé v správnom prevedení ????
ďakujem, ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Daňové priznanie vypíšeš celé - tak, ako by malo byť. Jediný rozdiel bude v tom, že vyplníš aj riadok 35.

    Jata je offline (nepripojený) Jata

    Jata
    vďaka alušik za odpoveď...
    ono v riadku 35 budem mať vlastne nulu, pretože sa mi nič nezmení...
    ...akonáhle v riadku 04 zruším čiastku a k nej dph (dopočítané v r.02), automaticky je zrušené aj v r.16(daň z nadobudn.tovarov)...
    ešte keby si mi odobril, či tú čiatku 550.000,- mám teda dať do r.05 (a k tomu z tých troch možností do r.06)...????
    mooooc ďakujem

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Jata
    Kúpili sme od súkromnej osoby z Nemecka do našej firmy auto v prepočte za nejakých 550.000,- Sk.
    Píšete, že auto ste nadobudli od súkromnej osoby. Ak je to tak (nenapadá mi iné, ako že je to auto ojazdené so zaplatenou daňou v Nemecku) tak uvedené nedávate do daňového priznania, nakoľko sa nejedná o nadobudnutie tovaru z iného ČŠ EÚ. Nesplníte podmienky § 11 ... a to, že dodávateľ je osobou identifikovanou na daň v inom členskom štáte.

    Iná by bola situácia, keby auto spĺňalo inštitút nového pozemného motorového vozidla podľa § 11 ods. 12.

    Ale to v zadaní neuvádzate.

    Jata je offline (nepripojený) Jata

    Jata
    To znamená, že aj keby to auto bolo úžitkové a ojazdené, nemala som ho dať do daňového na ten nešťastný riadok 04 ???
    ...už mám v tom chaos nadobro....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.