Zavrieť

Porady

exekucia bez oznamenia

Dobry den, bratovi vcera bez varovania zablokovali ucet na prikaz exekutora. Bez riadneho oznamenia, upomienky, vyzvy na zablokovanie uctu..nic.
Nejde o ziadnu velku sumu - 250eur. Zatial ani netusi, z coho to je, exekutor ma len 2 strankove dni v tyzdni.

Chcem sa spytat, ci sa daju vymahat trovy za roky omeskania, ak to posielali na staru adresu a on je nahlaseny na novej(cca 3 roky). Alebo sa zmierit s ich vypocitavostou.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Exekútor najprv blokuje účty, až potom posiela povinnému upovedomenie o začatí exekúcie. K strhnutiu peňazí z účtu nedôjde, kým nie je upovedomenie skutočne doručené občanovi a kým neuplynie lehota na podanie námietok voči exekúcii resp. kým súd o námietkach nerozhodne. Ak sa exekútorovi vráti obálka s oznámením pošty, že na danej adrese povinný nebýva, exekútor získava info o jeho pobyte z evidencie obyvateľstva.
    margaretiak dakujem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ked netusi za co to je, tak ako vies ze ide o "roky" omeskania a "ich" vypocitavost?

    ak sud priznal uroky z omeskania, pripadne su uz priamo ustanovene v nejakom zakone, tak je mozne ich vymahat ... zaroven do celkovej vymahanej sumy vstupujú aj súdne poplatky a trovy exekútora a odmena exekútorovi, taktiez sud moze priznat nahradu za pravne zastupovanie opravneneho

    takze do buducnosti - pokuty zaplatit v lehote ... "zabudlivost" v tomto pripade je draha zalezitost
    Naposledy upravil avalik : 21.09.13 at 09:24
    margaretiak Lebo je to 250 eur, co je na nejaky poplatok docela dost, cize sa to muselo kumulovat a jedine, co nas napadlo, ze by to mohlo byt je, nejaky zabudnuty mhd revizor.
    avalik doplnila som odpoved

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ako mal exekútor vedieť , že brat už nebýva na starej adrese ( cca 3 roky ) ...???
    Predsa posielal na kontaktnú adresu v čase toho súdneho rozhodnutia ...
    Bankové konto je niečo iné , to si nájde raz dva podľa určitých informácií ...

    Vymáhať sa dá až 10 rokov ...a to kľudne aj spätne ...a aj sa to robí .
    Niekedy dvojciferná suma narastie do neskutočných výšok ....aj do 10 násobku pôvodnej sumy...

    ...ozaj , poznámka formou otázky.......
    Kto je vypočítavý ???
    Lebo exe ani nie ...skôr tí , čo sa vyhýbajú plateniu a prevádzajú ten svoj majetok na najbližších ....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    margaretiak Tak podla mna sa trvaly pobyt da zistit na matrike, resp hocikde inde, len neviem, ci maju pristup k datam z poistovni/banky.

    Tak, ked ma 3 roky trvaly pobyt nahlaseny na novej adrese a tie tri roky nebyva na tej starej (uz je tam zburanisko), tak by to asi aj mal vediet.

    P.S. Alebo exekutori, ktori si pockaju na splatenie 10-nasobku pohladavky.
    buchač Nebláááázni a porozmýšľaj ....

    Chceš povedať , že exe z jedného mesta sa bude terigať niekde na druhý koniec republiky ...???

    Exe ako prvé , čo urobí , tak osloví všetky banky a iné finančné inštitúcie ......
    Na toto má zo zákona aj právo !
    misoft Tak trvalý pobyt na matrike istotne nezistíš - zistíš ho jedine na obecnom/mestskom úrade v evidencii občanov, ohlasovni pobytu.
    A k exe.. tomu je to šum-a-fuk - on adresu nezisťuje - on ju dostane na lajstri ako na striebornom podnose a podľa toho ide.
    margaretiak A tie mu nedaju adresu?

    To je akoze v prdeli kazdy jeden dlznik, ktory zmeni trvale bydlisko? Lebo exekutorovi je u prdele, ze tam nebyvam 10 rokov, hlavne, ze ma 20 rokov staru adresu..bananistan.

    Matrika bol priklad. Do uradnych a pravnych vztahov sa velmi nevyznam, preto aj vyuzivam poradu.sk .

    Dakujem, asi ste mi poskytli dost informacii. Cize moze zmrazit bankovy ucet bez oznamenia, tj, nema ziadnu oznamovaciu povinnost. Kedze v povinnostiach to je napisane inak, ale tak..
    Moze navysovat trovy bez toho, aby som sa mal o tom ako dozvediet - toto je nepodstatne, nakolko clovek je sam zodpovedny za dlh.
    avalik exekutor ma taku adresu aku mu da opravneny ... ak si opravnenemu neoznamil zmenu adresy, nema dovod predpokladat, ze si ju zmenil ... a tak do navrhu da jemu znamu adresu ... ako prebieha exekucne konanie je uvedene v exekucnom poriadku
      zbaliť

    meha je offline (nepripojený) meha

    meha
    Brat musí vedieť začo to je ,nech skúsi zaloviť v pamäti,kedy čo nezaplatil a dochádzali mu upomienky a nereagoval na ne.Zmenu adresy môžeš nahlásiť aj niekoľkokrát,no z vlastnej skúsenosti viem,že určité spoločnosti ako keby nechceli o tom ,že si zmenu nahlásil ani vedieť.Ak má brat doklad o zasielaní zmeny trvalého bydliska spoločnosti ,ktorá teraz vymáha cestou exekútora dlžobu,možno by sa dalo s tým niečo robiť.Ináč ma smolu a platiť musí.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    margaretiak Uz vie. Nedoplatok zo ZP. Asi to jeho byvaly zamestnavatel zle odvadzal, kedze on sam je v milionovej exekucii
    draik To nebude exekúcia za chybu zamestnávateľa, ale za možnú chybu samotného poistenca.
    willma V prípade, že je to ZP taká malá otázočka - hlásil tam zmenu adresy? Lebo ak hej a ZP to neposunula exekútorovi tak je to podľa mňa dosť nefér.
      zbaliť

    exekucia bez oznamenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.