Zavrieť

Porady

Leasing

Aké výdavky môžem použiť pri leasingu prosim podrobne::::

Napr. Dialničná známka, oprava auta, geometria kolies .... ak viete napíšte.
Ako je to z PHL, môžem si učtovať?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Prečo zadávaš vždy nové témy? Skús si tu aj niečo vyhľadať, je tu kopec dobrých rád. Keby robil každý takto, tak zachvíľu by tu bolo kopec tém na rovnaké problémy a sťažuje to aj hľadanie ostatným. Skús si prečítať Etiketu porady. Takto sa tu bude o chvíľu ťažko orientovať

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Reni radšej mi poraď. Nemôžem si dovoliť hľadať 2 hodiny a aj tak nenajdem odpoveď. Lebo je to mierene na PO alebo platcov DPH a podobne. Veď už je tu 31.3. a budete mať pokoj.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Potrebujem ešte vedieť ak si podnikateľ uplatňuje leasing musí si účtovať aj diéty v zahraničí (180 dní) ak tam pracoval ČR?
    Nechce sa dostať do straty.................
    Ďakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Silkov
    Potrebujem ešte vedieť ak si podnikateľ uplatňuje leasing musí si účtovať aj diéty v zahraničí (180 dní) ak tam pracoval ČR?
    Nechce sa dostať do straty.................
    Ďakujem

    Okrem iného , že súhlasím s Renátkou k tej Tvojej zadanej prvej otázke bez konkretizovania jedno vetou : všetky výdavky spojené s užívaním tohto MV na podnikateľské účely .

    K druhej otázke trošku nesprávne formulovanej :nemusí

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    nemusí si uplatňovať diety, ak nechce. Záleží aj na tom, či os.autom. na lízing je zaradený v majektu SZČO.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Zita5
    Okrem iného , že súhlasím s Renátkou k tej Tvojej zadanej prvej otázke bez konkretizovania jedno vetou : všetky výdavky spojené s užívaním tohto MV na podnikateľské účely .

    K druhej otázke trošku nesprávne formulovanej :nemusí
    Zasa si ma predbehla... Naše cesty sa stále križujú.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    renča1
    Zasa si ma predbehla... Naše cesty sa stále križujú.
    Čím to je, čím to je?,...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tweety
    Čím to je, čím to je?,...
    Twetty no čím ? Neviem , v rovnakej chvíli v danom probléme uvažujeme rovnako správne .:p

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zita5
    Twetty no čím ? Neviem , v rovnakej chvíli v danom probléme uvažujeme rovnako správne .:p
    A potom, že nie sú vecí medzi nebom a zemou!

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Do ceny auta leasingu započítať aj Zmluvny poplatok?????
    Naposledy upravil Silkov : 17.03.06 at 21:34

    RenataK je offline (nepripojený) RenataK

    RenataK
    Silkov
    Reni radšej mi poraď. Nemôžem si dovoliť hľadať 2 hodiny a aj tak nenajdem odpoveď. Lebo je to mierene na PO alebo platcov DPH a podobne. Veď už je tu 31.3. a budete mať pokoj.
    Silva, vieš dobre, že nesúhlasim s Tebou. Tvoje zmýšľanie typu "Nemôžem si dovoliť hľadať 2 hodiny a aj tak nenajdem odpoveď. Lebo je to mierene na PO alebo platcov DPH a podobne. Veď už je tu 31.3. a budete mať pokoj." ma vyvádza z miery. Vieš dobre, že nesúhlasim s týmto Tvojím postojom. My tu nie sme iba do 31.3. Ja sa tu cítim ako doma, ako súčasť jednej veľkej rodiny (trávim tu veľa času a rada), a chodím tu načerpať mnoho informácií a keď viem, tak aj poradím. Ako by táto porada vyzerala, keby každý pristupoval k nej takto. Mrzí ma, že takto musím reagovať na Tvoj názor, ale vieš dobre, že vždy poviem čo si myslím.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Dík Reni, že si mi to tak verejne oznamila veď prečo nie? Ak si musela takto reagovať mala si použiť môj súkromný email alebo zatelefónovať veď číslo máš. Aj iný sa dotazujú a všetkým takto odpovedáš?
    Ešte raz Dík za radu, ktorú dávaš.....

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Vrátim sa k otázke.
    Do ceny auta leasingu sa započíta aj Zmluvny poplatok?????

    Spotreba PHL sa do výdavkov zahrňa len v preukazatelnej výške - dokladov o zaplatení PHL? Podľa knihy jazd klientovi vychádza spotreba PHL vyššia ako v skutočnosti môže preukázať (nemôže nájsť doklad o zaplatení PHL).
    Prosím ozaj mi poraďte.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Zmluvný poplatok patrí do obstarávacej ceny predmetu leasingu.
    O vykazovaní PHL do nákladov tu bolo toho popísané strašne veľa.

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Prosím Vás klient má auto na leasing (auto zaradené vo firme) v Alfe som mu pridala kartu DHM kde som urobila odpis za rok 2005 t.j. mesačný odpis.
    Vo vykaze mi súčasne uvádza DHM zníženu o ročný odpis
    a Záväzok voči leasingovej spoločnosti znížený o položky, ktoré boli v skutočnosti zaplatené.

    Kde sa mi má vlastne odraziť Leasing na riadku 02 alebo 17 Výkazu o M a Z
    Prosím ........

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.