Zavrieť

Porady

Pracovny uvazok ucitela

Dobry den, chcem sa opytat.. pracovna doba ucitela pri 100% uvazku je 37,5 hod. tyzdenne a 23 VH tyzdenne. K tomu este patri priprava na VH v rozsahu 20 min. na jednu VH. Chcem sa teda opytat akym sposobom sa vypocitava zvyskovy cas a teda prichody, resp.odchody z prace. Myslim si spravne pokial by som to pocitala nasledovne?
37,5 - 23 = 14,5 hod. - 7hod. 45 min ( 20 min.pripravy na kazdu VH ) = 6 hod. 45 - ktore mi ostavaju aby som ich rozdelil do 5 pracovnych dni? ....alebo sa tych 23 VH pocita len ako 45 min. a tym padom zvysuje vacsi pocet hodin?
Vopred dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    My to robíme takto. Pracovná doba pri 37,5 h je od 7.30 do 15.30 h. - 0,30 h prestávka na obed sa neplatí.Čiže 7,5 h denne - platených. Do dochádzky musíš uviesť každý deň koľko hod. v skutočnosti odučíš a aký je čas prípravy na vyučovanie. - priama a nepriama vyučovacia činnosť. Napr. učíš 5 h t.j. od 7,30 do 8.00 h príprava na vyučovanie, 8 - 12,40 h končí 5 vyučovacia h. čas od 12.40 h - 12.40 - 13,10 obedňajšia prestávka, 13,10 h - 15,30 h je príprava na vyučovanie. Neviem či si to myslela takto.

    Pracovny uvazok ucitela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.