Zavrieť

Porady

Tajomstvo ukryté v žuvačke: Ide o najtoxickejšiu látku?

didushik didushik

didushik je offline (nepripojený) didushik

zuvacky.JPG  
Koľkí z vás si pred kúpou pozreli zloženie na obale žuvačiek? Máme totiž tendenciu neskúmať bližšie, aké látky môže obsahovať, väčšinou si ju vyberáme podľa chuti. Málokto vie, čo sa v nej skrýva a čo si v skutočnosti dáva do tela. Zlou správou je, že žuvačky patria medzi najtoxickejšie látky a k dobrému zdraviu rozhodne neprispevajú. Pozrite sa podrobne na to, aké prísady obsahuje.

Zoznam najčastejších prísad v žuvačkách
Sorbitol, xylitol, manitol, maltitol.
Gumový základ.
Glycerol.
Prírodná a umelá aróma.
Hydrogenizovaný kokosový olej a škrob.
Aspartám-acesulfám.
Sójový lecitín.
Farbivá.
BHT (butylhydroxytoluén).
Kyselina jablčná, kyselina citrónová.
Prísada 1: Gumový základ.
Predstavte si, že by niekto prišiel k vám a spýtal by sa vás: “Zažuval by si si gumu a plasty z pneumatiky?” Zrejme by ste ho zdvorilo odmietli a poslali k lekárovi na psychologické vyšetrenia.

Gumový základ je zmes z elastomérov, zmäkčovadiel, tmelov a živice. Ďalšími zložkami sú polyvinyl acetát, ktorý sa často označuje ako "tesárske lepidlo" alebo "biele lepidlo". Ďalej v žuvačke nájdete tuhý parafín, ktorý je vedľajším produktom rafinovanej ropy. Skúste si teraz odpovedať, je podľa vás žuvanie plastu, ropy a gumy bezpečné? Tieto látky sa vám totiž pri žuvaní uvoľňujú do úst a do tela.

Prísada 2: Aspartám.
Táto látka je jedna z najviac toxických látok, ktoré môžeme konzumovať. Spája sa so všetkými hlavnými mozgovými chorobami, vrátane Alzheimerovej choroby a Amyotrofickej laterálnej sklerózy (ALS). Považuje sa za hlavného prispievateľa k ďalším chorobám ako je cukrovka, roztrúsená skleróza, astma, obezita a mnoho ďalších. K obezite prispieva kvôli jej extrémnej kyslosti. Aspartám je excitotoxín, ktorý vzrušuje neuróny v mozgu tak, až vyhoria a umierajú.

Prísada 3: Hydrogénový kokosový olej a škrob.
Hydrogenácia je chemický proces, ktorý pridáva vodík cez dvojité lepené uhlíka. Tento proces sa vykonáva z dôvodu zvýšenia trvanlivosti výrobku, premieňa olej do látky podobnej plastu. Tento proces vytvára aj trans-mastné tuky, ktoré sú známe tým, že sú veľmi škodlivé pre zdravie.

Prísada 4: Farbivá.
Oxid titaničitý je nanočastica, ktorá sa bežne používa v opaľovacích krémoch a mnohých ďalších zdravotníckych výrobkoch, vrátane syntetických doplnkov stravy. Nové dôkazy však ukazujú, že je táto látka karcinogénna.

Bohužiaľ, priťahujú nás veci, ktoré sú pestré a farebné. Umelé potravinové farbivá, ako je červená 40, sú vyrobené z ropy a sú nebezpečné pre naše zdravie. Mnoho ľudí má na tieto látky extrémnu alergiu a aby toho nebolo málo, prispievajú k ADD (porucha pozornosti) a ďalším ochoreniam.

Prísada 5: Sorbitol, xylitol, manitol, maltitol.
Tieto cukrové alkoholy sú pôvodne z cukru. No tak sa zmenili, že sú považované za prísady, neobsahujúce cukor. Často sa stáva, že keď je príroda upravená a zmenená, aby sa vytvoril „lepší“ produkt, výsledkom je niečo, čo nie je práve najzdravšie. Niektoré takéto produkty sa dokonca považujú za oveľa horšie ako je cukor, ktoré prispievajú k rastu hmotnosti. Ich vedľajšími účinkami môžu byť aj bolesti brucha a hnačka. Zbytočné je preto porovnanie, či je cukrový alkohol lepší ako cukor, keďže obe látky nie sú dobré.

Ako je to s trávením, keď žujete žuvačku?
Pri žuvaní žuvačky si váš mozog myslí, že jete jedlo. Z toho dôvodu vysiela signály do žalúdka, pankreasu a ďalších orgánov zapojených do trávenia, aby sa pripravili na toto „jedlo“. Vaše slinné žľazy a pankreas začnú vysielať enzýmy, ktoré sú nevyhnutné pre trávenie potravy a vstrebávanie živín z potravy. Konštantná emisia enzýmov ich vyčerpá a potom môže byť tento proces spomalený. Ak nerozkladáte a nevstrebávate jedlo správne, môžete ochorieť, lebo telo potrebuje živiny k obnove a rozvíjaniu.

Čo je zdravšou alternatívou?
Skvelou alternatívou k žuvačkám je nosiť malú fľaštičku organického mätového potravinárskeho oleja. Ak by ste chceli svieži dych, stačí si len dať do úst jednu kvapku a dosiahnete rovnaký účinok, teda osvieženie, ako v prípade žuvačky. Okrem mätového oleja nájdete aj množstvo iných potravinárskych olejov, ktorými si osviežite dych.

Faktom je, že v žuvačkách nie je nič prirodzené. Ide len o chemickú zmes. Ak chcete mať v ústach gumu a plast, nech sa páči. Naozaj chcete podstúpiť riziko vzniku chorôb len kvôli osvieženiu dychu?

ZDROJ: collective-evolution.com
Naposledy upravil didushik : 25.09.13 at 11:05
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Pochváliť
ježíš,takéto hoaxy.........tak žuvaj niečo iné.
0 1
didushik didushik

didushik je offline (nepripojený) didushik

Pochváliť
a ty to žuvaj naďalej pre mňa za mňa každopádne je to vedecky podložený fakt a nie žaiden hoax.. treba sa trošku tomu venovať... nie všetkému čomu nerozumieš je HOAX
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pochváliť
kopretinka
ježíš,takéto hoaxy.........tak žuvaj niečo iné.
...ani nie hoaxy ...
Nazval by som aj inakším expresívom ...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
ja som svojho času hľadala žuvačku bez umelého sladidla. neúspešne...
0 0
didushik didushik

didushik je offline (nepripojený) didushik

Pochváliť
images.jpg  
Tieto sú bez umelých sladidiel... nájdeš ich v zdavej výžive
Naposledy upravil didushik : 25.09.13 at 11:25
0 0
didushik didushik

didushik je offline (nepripojený) didushik

Pochváliť
buchač
kopretinka
ježíš,takéto hoaxy.........tak žuvaj niečo iné.
...ani nie hoaxy ...
Nazval by som aj inakším expresívom ...
no daj to íné expresívum, ak sú to pre teba bludy a k....tiny tak sa tomu nevenuj
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
Etiketa porady: Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.
2 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
didushik
a ty to žuvaj naďalej pre mňa za mňa každopádne je to vedecky podložený fakt a nie žaiden hoax.. treba sa trošku tomu venovať... nie všetkému čomu nerozumieš je HOAX
mozes pridat linky na konkretne vedecke clanky?
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pochváliť
didushik ......
Na nete je blbostí dosť , nemienim sa nimi zaoberať ešte aj na Porade ...

Žuvačky nie sú podstatné pre ( môj zvlášť ) život ...
Každý má svoj rozum a nech činí podľa svojho ...

Ale poviem aj inak .
Žuvačky osobne nemusím , zvykla ma bolieť od nich sánka .
...aj som ale používal , v čase môjho športovania .

Skôr ma iné irituje ...zabíjam , ak v mojej prítomnosti žuje - prežúva nejaký jedinec sťa nejaký dobytok ...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Pochváliť
didushik
a ty to žuvaj naďalej pre mňa za mňa každopádne je to vedecky podložený fakt a nie žaiden hoax.. treba sa trošku tomu venovať... nie všetkému čomu nerozumieš je HOAX
nemám čas sa venovať každej somarine
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Pochváliť
didushik
Tieto sú čisto prírodné... nájdeš ich v zdavej výžive
reklamu si zadávaj inde
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pochváliť
avalik
Etiketa porady: Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.
...vyber si .........jak nakydaného .................................................. .

https://www.google.sk/search?client=...hannel=suggest
0 0
didushik didushik

didushik je offline (nepripojený) didushik

Pochváliť
0 0
didushik didushik

didushik je offline (nepripojený) didushik

Pochváliť
1234097_498854786868339_273444888_n.jpg  
Pustite sa teraz do mňa všetci. Ak Vás to nezaujíma tak to nečítajte. Každopádne žiadnu reklamu nerobím a ďakujem aj za poučenie ohľadom etikety porady.
0 0
didushik didushik

didushik je offline (nepripojený) didushik

Pochváliť
ZDROJ: collective-evolution.com
0 0
didushik didushik

didushik je offline (nepripojený) didushik

Pochváliť
buchač
didushik ......
Na nete je blbostí dosť , nemienim sa nimi zaoberať ešte aj na Porade ...

Žuvačky nie sú podstatné pre ( môj zvlášť ) život ...
Každý má svoj rozum a nech činí podľa svojho ...

Ale poviem aj inak .
Žuvačky osobne nemusím , zvykla ma bolieť od nich sánka .
...aj som ale používal , v čase môjho športovania .

Skôr ma iné irituje ...zabíjam , ak v mojej prítomnosti žuje - prežúva nejaký jedinec sťa nejaký dobytok ...
Hovoríš že sa nimi nemieniš zaoberať a zaoberáš sa nimi. Nedala som to ani do diskusie ani do otázky, je to tip. Nech si to prečíta ten čo chce a koho to zaujíma.
0 0
didushik didushik

didushik je offline (nepripojený) didushik

Pochváliť
avalik
Etiketa porady: Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.
Prepáčte pane že nedodržiavam etiketu. Do budúcna mi je to jasné a pravidlá neporuším.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
didushik
ZDROJ: collective-evolution.com
didushik, zdroj pridaj ku konkretnej citacii ... zdroj sa oznacuje priamym linkom na clanok na nete, ak je to kniha, tak jej autor, nazov, cislo strany, vydavatelstvo, rok vydania
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
didushik
avalik
Etiketa porady: Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.
Prepáčte pane že nedodržiavam etiketu. Do budúcna mi je to jasné a pravidlá neporuším.
na pana som sa este nezmenila ... ospravedlnovat sa nemusis, staci ak svoje prispevky upravis do suladu s etiketou
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Pochváliť
didushik
Hovoríš že sa nimi nemieniš zaoberať a zaoberáš sa nimi. Nedala som to ani do diskusie ani do otázky, je to tip. Nech si to prečíta ten čo chce a koho to zaujíma.
Trochu si ma nepochopila , ale nevadí........

Dám Ti iný TIP ...a myslím si , že oveľa dôležitejší ako tie žuvačky .
Síce nie tak obsiahly článok , no určite vážnejší .
Tie nadväzujúce informácie nie je problém si nájsť ...

Čiže :

Fakty, ktoré vám znechutia fast food

Darmo sa svetom šíri osveta zdravej životosprávy. To, čo sa šíri v našom bezprostrednom okolí je totiž neodolateľná vôňa zlatistých hranolčekov, hotdogov a hamburgerov. Tak a teraz skúste odolať!

Väčšina fast foodových lákadiel má biedne málo živín, takmer žiadnu vlákninu a nebezpečne veľa kalórií. Dôvod, prečo tento štýl stravovania ešte stále letí aj napriek varovaniam odborníkov, nájdeme okrem čoraz rýchlejšieho životného tempa aj v správaní zákazníka.

Hamburgerov sa nevzdáme!
Podľa záverov ankety jednej americkej firmy sa ľudia chcú stravovať zdravo, no zároveň sa odmietajú vzdať možnosti zakúpiť si „nezdravé“ pochúťky z rýchleho občerstvenia, kedykoľvek sa im zapáči. Mnohí si ich nakoniec ani nekúpia, no potrebujú aspoň vedieť, že môžu, keď dostanú chuť. Tak sa zdá, že trendom rýchleho občerstvenia len tak niečo neotrasie.

Priveľa cukru
Výskumy uvádzajú, že v súčasnosti konzumujeme až 25-krát viac cukru, než naši predkovia pred dvesto rokmi. A cukor v súvislosti s fast foodom nespomíname náhodou. Po pšeničnej múke ide o druhú najpoužívanejšiu prísadu jedál rýchleho občerstvenia. Ak ešte nemáte cukrovku, takýmto štýlom stravovania si o ňu vážne koledujete.

Čo je v pohári?
Kalorickou bombou sú aj mliečne koktejly, ktoré obsahujú viac cukru a tuku, než sľúbeného ovocia. V stredne veľkom pohári je rafinovane ukrytých 16 čajových lyžičiek cukru.

Do niektorých je pridané aj zahusťovadlo E 407, ktoré môže vyvolať alergické reakcie. Ak máte chuť na ovocný koktail, nemenej sladký a chutný pripravíte z mlieka, banánových koliesok a lyžičky medu. Výsledok je sladký, zdravý a hotový raz-dva.

Jeden hamburger na pol dňa
Dvojitý hamburger hravo pokryje polovicu vášho denného energetického príjmu. Ak by ste si ho chceli vychutnať bez obáv o líniu, znamenalo by to po zvyšok dňa hladovať. Ak si ho neviete odpustiť, pripravte si nutrične vyvážený domáci hamburger.

S plátkom syra, morčacou šunkou, paradajkou a šalátom v celozrnnej žemli ušetríte kalórie. Namiesto ťažkého dressingu zamiešate jogurt so sušenými bylinkami. Takáto pochúťka vás zasýti zdravšie a na dlhší čas.

http://zena.atlas.sk/fakty-ktore-vam...va/539337.html


Takže ???
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 29.05.06
  2. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 29.03.06
  3. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 07.02.06
  4. Príspevkov: 7, Posledný príspevok: 29.12.05
  5. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 04.04.05